קורסים בישראל
 
 

הכנה לקורס צלילה - כל מה שצריך להכין לפני הצלילה הראשונה

 
 

אחת הפעילויות הכיפיות ביותר, שמשלבת בין פנאי לספורט, היא צלילה חופשית. היכולת להתחבר אל העולם שמתחת למים מצליחה לשבות המוני אנשים שטועמים את הצלילה החופשית בעיקר במסגרת של חופשה בארץ או בחו"ל, עד שמתאהבים ופונים לקורס צלילה מסודר שמעניק להם את הידע והכלים לבצע צלילה חופשית וכמובן מאפשר להם את המסגרת הבטוחה.

חלק מההכנות לקראת קורס צלילה הוא היכרות עם ציוד הצלילה הנדרש, שהמטרה שלו היא לשמור עליכם מתחת למים מצד אחד, ומן הצד השני לאפשר לכם חוויה מקסימלית במפגש עם החי והצומח הנסתר מעינינו.

איזה ציוד צלילה צריך?

  • סנפירים – כמובן שבמהלך הצלילה אין לנו אפשרות לנעול את הנעליים הרגילות, ומצד שני – לא מומלץ וגם מסוכן לצלול יחפים. הסנפיר הוא נעל מים שטוחה ומיוחדת המאפשרת לנו תנועה מלאה במים וגם את היכולת לנווט. שמה של הנעל, כידוע, לקוח מאיבר התנועה של הדגים – הסנפיר.
  • שעון צלילה – שעון צלילה הוא שעון יד סטנדרטי, אך הייחוד שלו הוא בחוזקה שלו וגם בעובי כדי לעמוד בלחצים שמתחת למים. עבור צוללנים רבים הוא נחשב סמל סטטוס, והם מסתובבים איתו גם מחוץ למים. השעון הכרחי כיוון שהוא כמעט הפריט היחיד המאפשר לנו לדעת מה קורה בעולם שמעל המים, וכמובן – כמה זמן אנחנו כבר צוללים. מדידת הזמן הכרחית לצורך בטיחות וכשמבצעים משימות מתחת למים.
  • משקפת – משקפת היא ציוד צלילה עיקרי, והיא מאפשרת לנו לראות את העולם שמתחת למים בצורה ברורה ובעיניים פקוחות, והיא כמובן מכסה גם את האף. חשוב לעשות התאמה של המשקפת עוד לפני הצלילה כדי לוודא שמים לא חודרים פנימה.
  • וסתים ומדי לחץ – וסתים ומדי לחץ הם המכשור שמאפשר מעבר של אוויר ממיכל החמצן אל הפה.
  • מאזנים – מאזן ציפה נועד לשמור אתכם בתנועה חופשית ונוחה מתחת למים – כך שלא תשקעו מצד אחד ולא תצופו מצד שני אלא תגיעו לאיזון הדרוש. מאזן איכותי מונע מהגוף להתאמץ מדי בתנועה מתחת למים ועל ידי כך חוסך בחמצן.
  • חליפת צלילה – חליפת צלילה היא הבגד העיקרי של הצוללן, והמשימה העיקרית של ההיא להגן על הצוללן מהסביבה התת-ימית – בעלי חיים וצמחייה כאחד. מטרה נוספת של חליפת הצלילה היא ליצור לחצן מתון ומשתנה על הגוף על מנת שיוכל לעמוד בלחץ האטמוספירי במעמקי הים.
  • מיכל – מיכל החמצן שממוקם בגבו של הצוללן. ישנם מיכלים בגדלים שונים המכילים מספר ליטרים שונה של חמצן.
  • פנסים – פנסי צלילה הם פנסים בעלי אלומת אור חזקה מאוד. ניתן להחזיק אותם ביד או לתלות אותם על מאזן הציפה.
  • תיק צלילה – תיק צלילה מכיל בתוכו את כל מה שצריך כשיוצאים לצלילה – מהחליפה, דרך הפנס והסנפירים, בדומה לתיק כושר.

כל מה שצריך לדעת על קורס צלילה למתחילים

קורס צלילה למתחילים אורך בממוצע כיומיים, ובמהלכו לומדים טכניקות של נשימה והרפיה, אימון שחייה מאוזנת מתחת לפני המים, פיזיולוגיה בסיסית של הצלילה החופשית, טכניקת תנועה במים ועוד. בסיום קורס צלילה למתחילים מקבלים תעודת צוללנים בסיסית וניתן לצלול בנוחות לעומקים של 15-20 מטרים. תיהנו!

לציוד צלילה, שחייה וספורט ימי בקרו באתר: https://www.dugit.co.il/

Valig XHTML 1.0