קורסים בישראל
 
 

קורס דירקטורים

 
 

הדירקטור הוא, בניגוד למה שרבים חושבים, לא האדם ההוא שיושב בישיבות ונהנה מהבורקסים ומהקרואסונים שנמצאים על השולחן למכביר. כדי להיות דירקטור צריך להחזיק בידע רב, וזו בדיוק המטרה של קורס דירקטורים: להכשיר את הסטודנטים לביצוע התפקיד בצורה הטובה ביותר.

הדירקטור הוא למעשה חלק מהנהלה גדולה ורבת עוצמה בארגון. כאשר מדובר על חברות גדולות או ארגונים שבהם חייב לפעול דירקטוריון, החברים בו הם אלו שלמעשה מקבלים את ההחלטות החשובות ומוציאים אותן לפועל.

הדירקטוריון הוא הגוף אשר מבקר את פעילות החברה ומנסה לשפר אותה בעזרת פעילויות שונות. הוא גם זה אשר יחליט ויקבע לגבי עניינים פיננסיים, כלכליים, מנהליים, ארגונים וכדומה. דירקטור לרוב יכהן בתפקיד בשכר, אך ישנם לא מעט דירקטורים שעושים זאת בהתנדבות, לשם התפקיד בלבד.

אדם אשר רוצה להיות דירקטור טוב, צריך לעבור הכשרה מתאימה. אמנם קורס דירקטורים הוא לא עניין מחייב בדרך אל התפקיד, אך למי שרוצה להבטיח ביצועים טובים ככל האפשר בתפקיד זה, יהיה חייב לעבור את ההכשרה הזו. אגב, גם דירקטורים מכהנים ימצאו בקורס הזה יתרונות רבים.

מהו קורס דירקטורים איכותי באמת?

קורס הכשרת דירקטורים יכול להיות מושך ומאוד מפתה, משום שהוא עוסק בתחומים בהם רוב האנשים כלל אינם מבינים, תחומים אשר יש בהם כדי לקבוע את גורלם של מיליוני שקלים: דיני חברות, אחריות הדירקטור והדירקטוריון כולו, הכרת שוק ההון והכוחות הכלכליים, הגבלים עסקיים, פירוק של חברה ופעולה מול נושים, ניתוח דו"חות ועוד.

כל אלו יכולים להוות מוקד משיכה מפתה מאוד עבור כל אדם, אך לפני שאתם קופצים על המציאה, כדאי שתחשבו ותבדקו: מה נותן לכם קורס מסוים, שאין במקום אחר? האם המרצים הם אנשי מקצוע 'תותחים' מעולם העסקים? אילו כלים ממשיים תקבלו והאם תחוברו לגורמים הנכונים במהלך הלימודים? רק כך אפשר לקבוע שהקורס הוא איכותי.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס דירקטורים:

מכללת כינרת

המכללה שבעמק הירדן מעניקה קורס דירקטורים מקצועי שנמשך 45 שעות אקדמיות, ונלמד בשעות הצהרים/ערב, כדי להקל על אנשי העסקים שמחליטים להשתתף בו.

המי"ל

אחד ממרכזי הוראת העסקים הגדולים בארץ. מלבד קורס שנמשך 56 שעות (ומוצע בשני מסלולים, אחד לחברות ממשלתיות וציבוריות), מציע גם קורס משלים ל'מתקדמים'.

מכללת מישלב

מציעה קורס דירקטורים וכן קורס להכשרת דירקטורים נושאי משרה בכירה – כאלו שכבר נמצאים בתפקיד בכיר ורוצים להתכונן לקראת התפקיד הבא, או נמצאים בו כבר.

HRus

מוסד אשר ממוקם במלון לאונרדו בוטיק בתל אביב, מה שללא ספק מציב את התפאורה המושלמת לקורס הזה. מציעה 40 שעות אקדמיות שנפרסות על פני חמישה שבועות בסך הכל וגם ארוחות צהרים בכל יום ובופה עשיר.

מכללת נצרת עילית

60 שעות אקדמיות כולל הקורס הזה, במכללה להנדסאים אשר משקיפה על עמק יזרעאל. הלימודים עצמם מתקיימים בעיר נצרת עילית.

עלויות של קורס דירקטורים

לרוב, מחיר הקורס יהיה בין 3,000 ל-7,000 ₪, אך כשמדובר על קורס דירקטורים השוואת מחירים היא עניין שלא כדאי לוותר עליו. בכל אחד מהמוסדות הללו עשויים להיות שינויים רבים בתכנים ובמחירים עצמם, ולכן ההשוואה הזו מתבקשת.

תעודות והסמכות בסיום קורס דירקטורים

מאחר ומדובר בהכשרה מקצועית, אל תצפו בסיום קורס דירקטורים לקבל תעודה אקדמית או מסמך בסגנון הזה. עם זאת, בררו היטב מהי התעודה שתקבלו בסיום הקורס, כאשר לרוב תינתן תעודה מטעם המוסד המלמד.

Valig XHTML 1.0