קורסים בישראל
 
 

קורס ספרדית

 
 

קורס ספרדית הוא אחד הקורסים הפופולאריים ביותר למבקשים לרכוש שפות זרות, והפופולאריות שלו נופלת אולי רק מזו של קורס אנגלית. על אף שספרדית היא שפה אירופית חשובה מזה מאות בשנים, והשפה בעלת התפוצה השלישית בגודלה בעולם, חלק לא מבוטל מן הביקוש לקורס ספרדית התעורר רק בשנים האחרונות, עם צמיחת הפופולאריות של הטלנובלות הדרום-אמריקניות. חובבי טלנובלות רבים ביקשו ללמוד את השפה בה נוצרו הסדרות החביבות עליהם, אך בל נטעה ונתייחס לספרדית כשפה של סדרות טלוויזיה להמונים.

ספרדית היא שפת תרבות עשירה ורב-גונית, ובמהלך השנים נוצרו בספרדית כמה מיצירות האמנות והספרות הגדולות בתרבות האנושית.

ספרדית היא גם שפתם של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם ובחלק מן היבשות (כמו דרום-אמריקה למשל), ידיעה מינימאלית לפחות בספרדית היא תנאי בסיסי לכל טיול.

במאמר זה נשתדל לספק לכם חומר רקע חשוב בנושא קורס ספרדית, שאנו מקווים שיסייע לכם לבחור קורס ספרדית מוצלח שיענה על כל ציפיותיכם.

מהו קורס ספרדית טוב?

קורס ספרדית טוב הוא קורס שעונה, בראש ובראשונה, על הצרכים שלשמם נרשם התלמיד. קיימים סוגים שונים של קורסי ספרדית לצרכים שונים וחשוב להגדיר מראש מהם הצרכים לשמם בחר התלמיד ללמוד ספרדית ולחפש קורס שעונה על הצרכים המוגדרים הללו. האם אתם זקוקים לקורס לשם טיול בחו"ל, לשם עסקים, כתחביב או לצרכים נוספים? כל מטרה כזו תכוון אתכם לקורס שונה.

מעבר לכך, קורס טוב הוא קורס שאמור לענות על התנאים הבאים –

  • כיתות לימוד קטנות המאפשרות יחס אישי
  • שימוש בחומרי למידה איכותיים וחדשניים, ורצוי גם שילוב של אמצעי מדיה שונים
  • אפשרות לתרגול מעבר לשעות ההוראה הפרונטליות – למשל אתר אינטרנט נלווה לקורס ובו חומרי לימוד.
  • מורים מנוסים בהוראת שפות ורצוי גם שיתמחו בהוראת ספרדית לדוברי עברית ויכירו את הבעיות השכיחות שמעורר המעבר בין השפות.

איפה ניתן ללמוד קורס ספרדית?

מכון סרוונטס

מכון סרוונטס הוא המכון שהקימה ממשלת ספרד במטרה להפיץ את התרבות הספרדית בעולם. המכון פועל בארצות רבות ומקיים פעילות תרבותית עשירה, יחד עם קורסי ספרדית ברמות שונות. המכון מקיים קורסים בשגרירות ספרד בתל אביב. המכון מציע קורס ספרדית ברמת מתחילים, ביניים ומתקדמים, מציע בקיץ קורסים אינטנסיביים יותר ללימוד השפה, קורס ספרדית עסקית, ספרדית לילדים ועוד. כמו כן מאפשר המכון ללמוד ספרדית דרך האינטרנט בהדרכת מורה. משך הקורס המקוון הוא 13 שבועות ומשתתפים בו בין חמישה לעשרה תלמידים. מחיר הקורס 200 ₪ לכל רמה. לילדים מציע המכון קורסים בשתי רמות. מחיר קורס ספרדית בן 60 שעות הוא 2400 ₪.

המכון לידידות אמריקה

הוא מכון פעיל מאוד בהוראת ספרדית. המכון מציע קורסי מתחילים, מתקדמים, ספרדית לתרמילאים, לנוער, לילדים, לבתי ספר, להכשרת מורים, ספרדית עסקית וכן מאפשר לימוד דרך האינטרנט. כמו כן מאפשר המכון קורסים אישיים. למכון סניפים בתל-אביב, ירושלים, חיפה, באר-שבע, רחובות, כפר-סבא וכרמיאל.

דיאלוג

בית ספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה – מקיים קורסים בשלוש רמות – רמת מתחילים, רמת ביניים ורמת מתקדמים. לצורך הקורסים (מלבד מתחילים) נדרש מבחן מיון. לבית הספר שלוחות בתל-אביב, רעננה, כפר סבא, ראשון לציון, פתח תקווה, מודיעין, ירושלים באר שבע וחיפה. מסיימי קורסים, שיהיו נוכחים בשמונים אחוז לפחות מן המפגשים ויעמדו בדרישות הקורס, יקבלו תעודת סיום מטעם דיאלוג.

קמפוס לימודים

הממוקם ברמת אפעל, מציע ללומדים קורסים ברמת מתחילים ומתקדמים. כמו כן הוא מציע קורסים על פי התאמה אישית וקורסים פרטיים, הן לבודדים והן לחברות וארגונים. דרך בית הספר ניתן גם לתאם לימודי ספרדית בחו"ל – בספרד, בקוסטה ריקה ובאקוודור. מסיימי הקורס מקבלים תעודת סיום מטעם המוסד.

שפות בקלות מקבוצת נשיא טכנולוגיות

בית ספר לשפות הנמצא ברמת גן. בשפות בקלות ניתן ללמוד בקבוצה אישית הכוללת שלושה עד חמישה תלמידים, או בהדרכה אישית. קורס בהדרכה אישית, שאורכו 60 שעות לימוד, עולה 5,850 ₪. בית הספר מאפשר לבנות קורסים בהתאמה אישית, ללמוד בבית הלקוח ועוד.

בית ספר להשתלמויות של וינגייט

מכון וינגייט אינו מלמד רק ספורט אלא גם מגוון גדול מאוד של קורסים ותחומים נוספים. ניתן ללמוד בו ספרדית למתחילים וספרדית למתקדמים, בשיתוף מכון סרוונטס, המאפשר גם לימוד דרך אתר האינטרנט שלו. קורס שנתי בן 56 שעות לימוד, הפרוס על פני מפגש אחד בשבוע, עולה 1180 ₪.

מכללת לוינסקי

המרכז ללימודי תרבות יהדות ספרד – במכללה מתקיימים קורסים בשלוש רמות, וכוללים לימוד קריאה כתיבה ודגש מיוחד על שיחה ודיבור.

שיעורים פרטיים

אפשרות אחרונה היא לקחת שיעורים פרטיים אצל מורה לספרדית, ורצוי שיהיה דובר ספרדית שפת אם. בישראל דוברים ילידיים רבים של ספרדית ואין קושי לאתר מורים טובים לספרדית. מחיר שיעור ממוצע אצל מורה פרטי הוא כ- 80 ₪.

לימודים בחו"ל

לימוד ספרדית בחו"ל הוא אפשרות קוסמת לשלב בין לימודי שפה לבין חוויית טיול ושהות בארץ זרה. תוכלו לברר בעצמכם פרטים על מוסדות לימוד בחו"ל או לפנות לגופים ישראלים שתסייע לכם בתהליך התיווך. שני גופים כאלה לדוגמא הם:

  • EF- לימודי ספרדית בחו"ל – רשת הכוללת בתי ספר לשפות בשמונה עשרה ארצות. לימודי ספרדית נערכים בברצלונה באקוודור ובקוסטה ריקה. הלימודים מתקיימים בימים שני עד שישי, ובנוסף ללימודים זוכים התלמידים להשתתף בפעילויות, טיולים, בילויים וכן הלאה בעיר היעד. משך הלימודים הוא משבועיים ועד שנה, על פי בחירת התלמיד.
  • לינגואלינק – לימודי שפות היא סוכנות הממוקמת בהרצלייה ומתווכת בין שוחרי לימוד שפות זרות לבין בתי ספר בחו"ל, ללא תשלום נוסף מעבר לשכר הלימוד. הסוכנות מציעה לימוד ספרדית בספרד, בארגנטינה, מכסיקו, וקוסטה ריקה.

תעודות והסמכה

מאחר ומטרתם של רוב הקורסים היא לרכוש ידע עיוני ומעשי של השליטה בספרדית, הידע הוא הנכס העיקרי בו זוכה התלמיד ולא תעודה חיצונית כלשהי. עם זאת רוב מוסדות הלימוד מעניקים לתלמידיהם שעמדו בחובות הקורס תעודת השתתפות.

Valig XHTML 1.0