קורסים בישראל
 
 

קורס רפלקסולוגיה

 
 

קורס רפלקסולוגיה אורך עד 3 שנים. הלימודים כוללים תכנים תיאורטיים לצד תירגול מעשי של הטיפול במגע. בשנה הראשונה, להכשרת מטפל מוסמך, נלמדים עקרונות שיטת הטיפול, מיפוי כף הרגל, טכניקות וצורות עיסוי ולחיצה. בשנה השנייה, להכשרת מטפל בכיר, נלמדים שיטות אבחון נוספות והתמקצעות בטכניקות קודמות. השנה השלישית של קורס רפלקסולוגיה מכשירה את הסטודנטים לרמת מטפל מומחה. בסיום הקורס ינתנו תעודות מטפל, בהתאם לשנות הלימוד, שיאפשרו עיסוק בתחום הרפלקסולוגיה.

ברוב מוסדות הלימוד, תנאי הקבלה לקורס עומדים על ראיון אישי ו- 12 שנות לימוד.

מהי למעשה רפלקסולוגיה?

שיטת טיפול עתיקה של תורת כף הרגל, שמשמעותו שכל איבר בגוף האדם משתקף ומיוצג במפת כף הרגל.

האבחון והטיפול נעשים באמצעות לחיצה או עיסוי בנקודה מסויימת בכף הרגל, המשפיעים על הגוף כולו.

טיפול בכף הרגל מרגיע את המטופל ומשפר את הרגשתו הכללית, אולם הטיפול גם עוזר לשחרר אנרגיה ובכך

מאפשר לאיבר לתפקד טוב יותר ועוזר לגוף לרפא את עצמו.

כיום, הרפלקסולוגיה הפכה למקובלת במוסדות הרפואה ומספקת מענה רפואי לצד רפואה קונבנציונלית, בקופות חולים, בתי חולים וקליניקות. שיטת הטיפול בעיקר בתופעות כרונית כמו מיגרנות, כאבי ראש, לחץ דם גבוה, כאבי גב ואסטמה.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס רפלקסולוגיה

קמפוס ברושים

בית הספר מיישם תפיסה של "רפואה אינטגרטיבית" - רפואה המשלבת רפואה משלימה ורפואה מערבית - קונבנציונלית. סגל ההוראה כולל מרצים בכירים וקלינאים בעלי ניסיון מתחומי הרפואה המשלימה וממקצועות ייחודיים כמו ביוסינטזה (פסיכותרפיה גופנית), איור-ודה (רפואה הודית), קליגרפיה. בית הספר מציע לימודי קורס רפלקסולוגיה באווירת ביתית וכולל נושאי העשרה רבים בתחום תזונה ובישול בריא ורוקחות טבעית נוסף לקורסי התפתחות אישית כמו יוגה ומדיטציה.

מכללת תילתן

במכללה נלמדים שני מסלולים בלבד, רפלקסולוג לדרגת מטפל מוסמך ומטפל בכיר. תוכנית הלימוד אורכת כ-3 שנים אקדמאיות ומוכרת על ידי איגוד הרפלקסולוגים הישראלי. חלק מקורסי החובה כוללים לימודים באנטומיה פזיולוגיה, פתולוגיה, החייאה ועזרה ראשונה.

מדיסין קולג

הקורס עומד בדרישות איגוד הרפלקסולוגים הישראלי והאיגוד הבינלאומי, ה - I.C.R.

כל שנה אקדמית כוללת 30 מפגשים, נוסף ל- 7 מפגשי סטאז' בהדרכה. כל מפגש: 5 שעות אקדמיות, סך הכל 440 שעות אקדמיות. הלימודים כוללים הרצאות, סדנאות, תרגול מעשי וסטאז'. יש לבצע פרוייקט מחוייבות אישית למען הקהילה, כחלק מדרישות הלימודים בקורס. קורס רפלקסולוגיה במכללה מקנה 5 נקודות זכות לתואר מטפל מוסמך. בסיום לימודי קורס רפלקסולוג בכיר (בתום שנתיים) זכאי הסטודנט לתעודת רפלקסולוג בכיר מאיגוד הרפלקסולוגים הישראלי.

מירב

מערכי השיעורים בבית ספר מירב מוכתבים ומבוקרים על ידי האוניברסיטה הפתוחה בשיתוף "מכבי טבעי" ועומדים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים מבחינת הרמה האקדמאית. מורים מקצועיים מלווים את הסטודנט בבית ספר, בהכשרתו המקצועית , תוך אימוץ והתאמה של דרך חיים. לבית הספר קיימים סניפים בפריסה ארצית. לימודי רפלקסולוגיה נפרשים על פני שלוש שנים ועומדים על כ- 900 שעות לימוד בסך הכל. הלימודים בקורס רפלקסולוגיה מוכרים על ידי איגוד הרפלקסולוגים.

Medi Win ביה"ס לרפואה משלימה בווינגייט

היקף הלימודים של קורס רפלקסולוגיה מלא הוא 280 שעות לימוד, שני מפגשים בשבוע. בסיום הקורס תוענק תעודת "רפלקסולוג" מטעם בית הספר. מחיר הקורס8,257 ₪, נוסף לדמי הרשמה של 430 ₪. לבעלי תעודת מטפל, בהצגת אישור על 120 שעות לימוד במדעים (הכוללים לימודי אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה) התשלום בעבור הקורס הוא 5,500 ₪ בלבד.

מכללת מהות

המכללה פועלת בתל אביב, בחסות מרכז ההשתלמויות של אוניברסיטת בר - אילן.

מהות, המכללה לרפואה משלימה מוכרת על ידי איגוד הרפלקסולוגים הישראלי והלימודים והמורים במכללה עומדים בפיקוח ובחסות מרכז השתלמויות של האוניברסיה. היקף הלימודים של קורס רפלקסולוגיה בשנה ראשונה של הקורס עומד על 330 שעות, כולל התמחות מעשית של 40 שעות. בשנה השנייה היקף הלימודים עומד על 396 שעות, כולל התמחות מעשית של 40 שעות. בשנה השלישית והאחרונה, מתקיימים 330 שעות לימוד, הכוללים סדנאת התפתחות אישית של 60 שעות. בנוסף לכך, בתום כל שנה יש לסיים סטאג' של 50 שעות.

סמינר הקיבוצים

השנה הראשונה של הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה, כוללת 2 מפגשים בשבוע, בהיקף של 405 שעות סך הכל. קבלת התעודה מותנית בסיום קורס החייאה של 4 שעות.

השנה השנייה כוללת בין 2 עד 3 מפגשים בשבוע, בהיקף של 495 שעות סך הכל.

עלויות הקורס

עלויות הקורס

מחיר הקורס תלוי במוסד שבו נלמד, ישנם קורסים המועברים בהיקף שעות נמוך יחסית ומחירם זול משמעותית בהשוואה לקוסים בעלי היקף שעות לימוד גבוה. המחירים נעים בסביבות ה-5,000 ₪ למסלולי הלימוד הקצרים.

תעודות והסמכות בסיום קורס רפלקסולוגיה

ניתן למצוא שלושה מסלולים ללימודי רפלקסולוגיה, אורכו של כל מסלול נמשך כשנה. כל מסלול מותנה בסיום של שנה קודמת. בתום שנה ראשונה ניתן לקבל תעודת מטפל מוסמך, בתום שנה שנייה- תעודת מטפל בכיר, ולאחר סיום שלוש שנות לימוד- תעודת מטפל מומחה.

בסיום לימודי רפלקסולוגיה ניתן לעבוד כמטפלים עצמאיים או ניתן להשתלב במכוני ספא, בקופות חולים וקליניקות.

מידע נוסף:

קורס קואצ'ינג

Valig XHTML 1.0