קורסים בישראל
 
 

קורס אופיס

 
 

קורס אופיס יסייע לכם להכיר את קבוצת תוכנות הבסיסית ההכרחיות לכל תחום עיסוק או לימודים. קשה למצוא כיום אנשים אשר אינם נאלצים לדעת כיצד להשתמש בתוכנות אופיס במהלך עבודתם או בביתם באופן יומיומי. מזה זמן רב חלפו הימים בהם שליטה בתוכנות אופיס היוותה יתרון יחסי. כיום, השליטה בתוכנות אופיס היא תנאי הכרחי לכל תחום – כל מסמך, מצגת, או עיבוד נתונים בסיסי ומתקדם נעשים באמצעות תוכנות אופיס: כתיבת עבודות בלימודים, מסמכים משפטיים, כתבות בעיתון, חוזים, פרזנטציות ועוד רשימה ארוכה של תחומים

הייחוד של תוכנות אופיס, שיחד עם מערכות ההפעלה הנלוות להן סייעו להשתלטותה של חברת מיקרוסופט על עולם המחשבים, הוא השילוב של ידידותיות למשתמש, יחד עם קידמה ומורכבות. תוכנות האופיס, כגון וורד, פואר-פוינט ואקסל, הינן ברורות וקלות לשימוש מחד אך מצוידות גם בפונקציות וביכולות רבות, המציבות אותן בקדמת עולם התוכנה, מאידך. קורס אופיס טוב מכשיר את תלמידיו להשתמש בתוכנות אופיס בצורה הטובה ביותר, בהתאם לצרכיהם. הודות לתפוצה העצומה של תוכנות אופיס, פתחו מכללות מקצועיות ובתי ספר רבים קורסי אופיס ברמות שונות.

קורס אופיס בסיסי עורך לתלמידיו היכרות בסיסית עם מבנה המסך, פונקציות בסיסיות, יצירת מסמכים ועוד. קורס אופיס מתקדם נכנס לעומקן של האפשרויות והפונקציות הרבות הטמונות בתוכנות אופיס השונות. קורס אופיס מתקדם נועד לרוב האנשים אשר חושבים כי הם שולטים באופיס, אך לא ברמה יעילה ומעמיקה דיה. ניתן למצוא קורסי אופיס רבים בכל רחבי הארץ. כל שעליכם לעשות על מנת למצוא קורס אופיס טוב, הוא להגדיר לעצמכם את מטרות הקורס עבורכם ולמצוא קורס העונה על דרישות אלו.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס אופיס

גישה חדשה

קורס מצולם ללימוד תוכנות אופיס, צעד אחר צער המשלב לא רק לימודים תיאורטיים אלא גם לימודים יישומיים החל מרגע ההתחברות. הקורס היחידי שיחייב אתכם ללמוד דרך האצבעות. קורס אופיס 2007 מועבר ע"י זהר עמיהוד מהוצאת הוד עמי לספרי מחשבים, ומבכירי המרצים בארץ לקורסי המחשב השונים.

המכללה למינהל

אחת מהמכללות הגדולות בארץ, אשר מפעילה קורסים מקצועיים רבים בסניפים בכל רחבי הארץ. המכללה למנהל משמשת כמרכז הדרכה של חברת מיקרוסופט – בית היוצר של תוכנות אופיס. המכללה מציעה קורס אופיס האורך כשלושה חודשים, בהיקף של 100 שעות לימוד, במסגרת של מפגש שבועי, אשר מאפשר היכרות מקיפה והצגת היכולות של גרסת 2007 לתוכנות אופיס השונות.

גון ברייס הדרכה

חברת הדרכה בינלאומית, הפועלת מטעם חברת מטריקס. המרכז מפעיל קורסים בסיסיים ומתקדמים בתחומי המחשבים, ההייטק והתוכנה – בין הקורסים הניתנים במרכז: קורס מחשבים בסיסי, קורס רשתות תקשורת, קורס אקסל, קורס אופיס ועוד. המרכז מפעיל קורסי אופיס, החל מרמת מתחילים וכלה ביישומים המתקדמים ביותר במערכת התוכנות. קורסי אופיס בסיסיים אך מקיפים ניתנים במסגרת של 76 שעות לימוד.

חישובית

מכללה למקצועות המנהל והחשבונאות בירושלים. המכללה מציעה קורס אופיס מקיף באורכים שונים. הלימודים במכללה מוכרים לצורכי פיקדון לחיילים משוחררים וקרנות הפרישה של צה"ל והמשטרה.

מכללת דעת השרון

מכללה הנמצאת בכפר סבא, המתמחית בהוראת קורסים שונים בתחום האינטרנט והמחשבים למגוון רחב של אוכלוסיות: קורסי אופיס, יישומי מחשב נוספים, קורס קידום אתרים ועוד. קורס אופיס של מכללת דעת כולל 10 מפגשים בשעות הערב, במתכונת של פעם או פעמיים בשבוע. בנוסף, לתלמידי הקורס ניתנת האפשרות לתרגל בכיתות הלימוד של המכללה ללא תשלום נוסף.

תפניטק

בית הספר למחשבים של האוניברסיטה הפתוחה – בית הספר מציע קורסים מגוונים בתחום המחשבים, הניתנים בסניפים של האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ. בית הספר מציע קורס אופיס, הכולל היכרות והקניית יכולות שימוש ושליטה בתוכנות אופיס, בהיקף של 64 שעות לימוד. הקורס כולל לימודים עיוניים, תרגולים, סימולציות ודיונים.

מכללת אפיק

מרכז לימודים הנמצא בראשון לציון, המשמש כמרכז הסמכה רשמי של חברת מיקרוסופט. המרכז מציע קורסי אופיס בסיסיים בהיקף של 60 שעות וכן קורסים מתקדמים בהיקף של 140 שעות לימוד.

קורסים מקוונים ברשת

הרשת מציעה אפשרויות לימוד מגוונות ביותר בתחום המחשבים וניתן ללמוד תחומים מבניית אתרים בפלאש ועד קורסים לצורך הסמכת מנהל רשתות. באופן טבעי, ישנן אפשרויות רבות ללמוד אודות אופיס וללמוד קורס אופיס מקיף ברשת האינטרנט ואתרים רבים מציעים קורס אופיס מקיף. מבין האתרים, ניתן לציין את האתר של חברת מיקרוסופט, מפתחת התוכנה, אשר מציעה קורס לשימוש בתוכנות אופיס, בליווי סרטונים והדגמות. ניתן למצוא ברחבי הרשת קורסי אופיס באנגלית ובעברית, הניתנים ללא תשלום.

עלויות של קורס אופיס

עלויות קורסי אופיס משתנות בהתאם להיקף הלימודים, רמת התכנים בקורס והמוניטין של מוסד הלימודים. מחיר ממוצע של מרבית קורסי האופיס נע בין 2000 ל- 4000 ₪. חלק ניכר מהקורסים מוכרים לצרכי פיקדון לחיילים משוחררים וישנם רבים שאף מוכרים לצורך גמולי השתלמות לעובדי הוראה וקרנות פרישה ליוצאי מערכת הביטחון.

הסמכות ותעודות הניתנים בסיום קורס אופיס

הידע הניתן במסגרתו של קורס אופיס הינו ידע יישומי ומעשי הנחוץ כמעט לכל תחום אפשרי. הערך המוסף של הידע הניתן בקורסי אופיס הוא הידע עצמו ולא מושם דגש מרכזי על ההסמכה. עם זאת, ישנם מקרים בהם ישנה חשיבות להסמכה – בייחוד עבור בוגרים המבקשים לעבוד בעבודות מזכירות שונות בסיום הקורס. בכל מקרה, כל קורס מזכה את בוגריו בתעודת סיום. ישנם בתי ספר ומכללות אשר מהווים מרכז הסמכה של מיקרוסופט. מרכזים אלו מעניקים לבוגריהם תעודות הסמכה רשמיות נוספות. מבין ההסמכות הרשמיות של חברת מיקרוסופט, ניתן ללמוד לקראת תעודת Microsoft Office Specialist, המוכרת כתעודה בינלאומית. בעלי הסמכה זו מוכרים כמומחים בשימוש ובפתרון בעיות במסגרת השימוש באופיס בארץ ובעולם.

Valig XHTML 1.0