קורסים בישראל
 
 

קורס פסיכומטרי

 
 

קורס פסיכומטרי הוא קורס המכין את תלמידיו לקראת הבחינה הידועה בשם בחינה פסיכומטרית. הבחינה הפסיכומטרית מהווה, מזה זמן רב, את המדד העיקרי לפיו נקבעים תנאי הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה בישראל, בנוסף לציוני בחינות הבגרות. עם השנים עבר תחום ההכנה לבחינה הפסיכומטרית התפתחות משמעותית. עד לפני מספר שנים, נחשבו קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית כאמצעי המשפר את סיכויי הנבחנים והמעניק להם יתרון יחסי, אך לא כאמצעי הכרחי.

כיום קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית נחשב ככלי בסיסי להצלחה בבחינה זו. הודות לחשיבות המרכזית שיש לתוצאות הבחינה הפסיכומטרית, מרבית הנבחנים נרשמים לקורס הכנה לבחינה כאמצעי מרכזי להכנה. קורס פסיכומטרי טוב נמדד על ידי מידת ההצלחה שלו בהכנת תלמידיו לבחינה הפסיכומטרית. עם העלייה בפופולאריות של קורסי פסיכומטרי, ניתן למצוא בתי ספר וקורסים המכשירים את המתכוננים לבחינה בסגנונות בהיקפים ובדגשים שונים. מרבית קורסי הפסיכומטרי אורכים בין שלושה לארבעה חודשים והיקפם הוא לרוב בין שניים לשלושה מפגשים שבועיים. קורסי הפסיכומטרי משתנים במידת החניכה וההתאמה האישית, בדגשים על הנושאים השונים ובאינטנסיביות של הלימוד הראשוני ושל ההכנות האחרונות לפני הבחינה עצמה.

בתקופה האחרונה נפוצו אף קורסי פסיכומטרי אשר מותאמים לצרכיהם המיוחדים של מגזרים שונים. הבחינה הפסיכומטרית טומנת בחובה משמעות וחשיבות עצומה. כל ההתקדמות המקצועית והגשמת הרצונות והחלומות ללמוד את המקצוע המבוקש עליכם טמונים בתוצאות בחינה זו. בחירת קורס פסיכומטרי אשר יתאים לכם, תוכל לסייע בקבלה לתחום הלימודים המבוקש עליכם.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס פסיכומטרי

אחד על אחד

פסיכומטרי אחד על אחד הוא מכון פסיכומטרי יחידי שמתבסס על הכנה למבחן הפסיכומטרי באופם פרטי.

החברה נוסדה לפני 8 שנים על ידי מורי פסיכומטרי שהתייאשו מהניסיון ללמד פסיכומטרי בפורמט המוני של כיתות גדולות.

ההנחה שעומדת מאחורי ההצלחה של החברה נעוצה בהבנה שאין 2 תלמידים זהים ולכן על מנת להצליח בבחינה הפסיכומטרית

מתכונת הלימודים חייבת להיות אישית עם התייחסות לצרכים של כל תלמיד ותלמיד.

קידום

מבתי הספר המובילים להכנה לבחינה הפסיכומטרית בישראל. קידום מפעילים שני מסלולים עיקריים: 'קידום אישי' – קורס הכנה לפסיכומטרי המותאם ליכולתם וצרכיהם של התלמידים ומתמקד במתן תגבור מעבר לשעות הלימוד בכיתה; ו'מועדון 700' – קורס המותאם לצרכי תלמידי מצטיינים אשר ניגשו בעבר לבחינה הפסיכומטרית וקיבלו ציון מעל 650, או שזוהו כמצטיינים במבחן הדיאגנוסטי של קידום. הקורסים בקידום מתמקדים בחניכה אישית ובהתקדמות לאור ניתוח תוצאות של תרגולים וסימולציות. הקורסים בקידום נחשבים ליקרים יחסית לשוק קורסי הפסיכומטרי השונים.

יואל גבע

בית ספר המפעיל את הקורסים היקרים ביותר בשוק קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית. קורסי הפסיכומטרי של יואל גבע כוללים שעות רבות של שיעורים, שיעורי תגבור אישיים, תרגולים, מרתונים וסימולציות, המונחים על-ידי מנחי פסיכומטרי מנוסים. בדומה לקידום, בית הספר מפעיל קורסים לתלמידים החוזרים על הבחינה בפעם השנייה.

אנקורי

אחת מרשתות החינוך הותיקות והמנוסות בארץ, המפעילה סניפים בכל רחבי הארץ. רשת אנקורי מציעה קורסים להכנה לבחינות הבגרות וכן קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית. אנקורי הינה בין המובילות בין החברות המפעילות קורסי פסיכומטרי לתלמידי תיכון.

Ez Way

חברה חדשה יחסית בשוק קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית בישראל. ניתן למצוא סניפים של חברת EZWAY בערים הגדולות ובמכינות האקדמיות הפזורות ברחבי הארץ. קורסי החברה מתמקדים בלימוד בעזרת אמצעים טכנולוגיים שונים: מצגות, בחינות סימולציה ממוחשבות ואמצעים נוספים, המאפשרים ניתוחי תוצאות והפקת תוכניות תגבור המותאמות לנקודות החזקות והחלשות של כל תלמיד ותלמידה.

High Q

אחת מחברות החינוך וההכנה לבחינות הותיקות והמנוסות בארץ. מערכי השיעור של החברה מועברים באמצעות מחשב ומתעדכנות באופן תדיר, על-מנת לוודא את רלוונטיות ועדכניות החומר הנלמד. מערכי תרגול באינטרנט מהווים עבור צוות ההדרכה מדד עיקרי המעיד על מידת ההתקדמות של כל תלמיד באופן פרטני.

זינוק

בית הספר המתמחה במתן קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית לתלמידים בעלי לקויות והפרעות קשב וריכוז. בית הספר מעסיק צוות מדריכים איכותי ומיומן בהוראה לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים. הקורסים בבית הספר כוללים: שיעורים בקבוצות קטנות, התאמות אישיות של אסטרטגיות למידה וסיוע בקבלת הקלות בבחינה. בנוסף להכנה הפורמאלית למבחן, בית הספר מפעיל סדנאות שיתוף רגשי, כהכנה מנטאלית להתמודדות עם המבחן.

SMART

חברה חדשה יחסית בתחום ההכנה לבחינה הפסיכומטרית, אשר בזמן קצר יחסית רכשה לעצמה נתח שוק משמעותי בתחום זה. חברת סמארט דוגלת בשמירה על איכות גבוהה של קורסי ההכנה לבחינה, יחד עם שמירה על רמת מחירים סבירה ונגישות גבוהה של תלמידים להזדמנות לרכוש השכלה גבוהה.

לחמן

רשת ארצית ותיקה, המתמחה במגוון קורסי הכנה לבחינות בגרות ולבחינה הפסיכומטרית. הרשת הוקמה בשנת 1979 על ידי המורה והמהנדס אברהם לחמן והספיקה להעביר קורסים שונים לכמעט 200 אלף תלמידים. חלק גדול מהתלמידים המקבלים שובר הנחה עבור קורס פסיכומטרי מהצבא, מגיעים לקורסים של לחמן.

קורסי פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמאית

מרבית המוסדות להשכלה גבוהה בישראל מפעילים מכינות קדם-אקדמאיות, המשלבות במהלך הלימודים קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית. מתכונת והיקפי הקורסים דומים לאלו הניתנים על ידי המכונים הפרטיים, אך במרבית המקרים מחירם נמוך יותר ואווירת הלימודים דומה לאווירה של קורס אקדמי.

היקפים ועלויות של קורס פסיכומטרי

היקף של קורס פסיכומטרי ממוצע הוא כשלושה חודשים והוא כולל כשני מפגשים בשבוע. הקורסים המקיפים יותר כוללים, בנוסף למפגשים הסטנדרטיים, גם מפגשי תרגול, אימון וחניכה נוספים. עלות ממוצעת של קורס פסיכומטרי נעה בין 3000 ל- 6000 ₪, בהתאם להיקף הקורס ולמוניטין של בית הספר. מרבית הקורסים מוכרים לצרכי פיקדון לחיילים משוחררים. קורסים רבים מעניקים הנחות משמעותיות לחיילים בסדיר. אפשרות נוספת לקבלת הנחה משמעותית במסגרת קורס פסיכומטרי היא באמצעות שובר הנחה הניתן למשתחררים, המאפשר ללמוד קורסי פסיכומטרי מסוים בעלות סמלית יחסית.

Valig XHTML 1.0