קורסים בישראל
 
 

קורס עיצוב אופנה

 
 

האופנה היא משהו שהולך איתנו, בני האדם, כל הזמן. אפשר לומר שאפילו לאדם הקדמון הייתה אופנה מסוימת, אמנם מוגבלת ופשוטה יחסית – אך גם זו הייתה אופנה. קורס עיצוב אופנה הוא אחד המבוקשים היום באקדמיה ובמוסדות המקצועיים, ורבים מאוד בוחרים במסלול הזה כמקפצה לקריירה בתחום.

כדי להיות מעצב אופנה, צריך ללמוד היטב את רזי המקצוע. לדעת איך לתפור, מה מתאים ביותר מבחינת שילוב בין צבעים וסוגי בדים, מהו סטיילינג (או תדמיתנות בעברית), כיצד לעצב, מהי גזרה, איך מבצעים תפרים ועוד.

כפי שאתם רואים, קורס עיצוב אופנה הוא מסלול אשר מתמקד בפרטים הקטנים ביותר. זה נעשה כך משום שהעיצוב הוא מקצוע אשר הפרטים הקטנים בו הם החשובים ביותר והם אלו אשר יוצרים את הבסיס ליצירה איכותית וטובה. בעולם שבו התחרות בין המעצבים היא עצומה, יש לכך חשיבות גדולה.

מוסדות בהם ניתן ללמוד עיצוב אופנה

שנקר

אחד המוסדות הנחשבים בארץ מבחינת עיצוב אופנה, ומוסד בעל שם עולמי. מציע מסלול אקדמי של ארבע שנים בתחום, אשר כולל גם קורס תפירה, תדמיתנות ועוד. בית ספר יוקרתי אשר ממוקם בגבול שבין רמת גן לתל אביב.

מכללת ביטוי

מציעה שני מסלולים ללימוד עיצוב: קורס עיצוב אופנה שנמשך שנה ושלושה חודשים ולימודי עיצוב שנמשכים ארבע שנים, שלושה ימים בשבוע ונחשבים לימודים אקדמיים לכל דבר. המכללה מפעילה שני סניפים, אחד ברמת גן ואחד בגבעת חביבה.

ויצ"ו חיפה

מכללה נוספת אשר מציעה גם לימודי עיצוב לתואר ראשון וגם קורס מקצועי, שנמשך שנתיים. בשני המסלולים יילמדו קורסים בתפירה, קורס עיצוב אופנה ותדמיתנות ועוד. המכללה ממוקמת בחיפה, בשני מקומות: אחד בקמפוס הנמל והשני לא רחוק משם, ברחוב הגנים בעיר.

המדרשה לאופנה

מכללה אשר מפעילה ארבעה סניפים, בחיפה, אשדוד, תל אביב וירושלים. מציעה לימודי עיצוב אופנה מקצועי בלבד (לא אקדמי) שנמשך שנה אחת ומיועד למתחילות. ישנם קורסים נוספים, בעיצוב שמלות ערב, איפור וכדומה אשר מוצעים כלימודי המשך או כלימודים נפרדים.

סטודיו 6B

מכללה אשר מציעה קורס עיצוב אופנה שנמשך שנה וחצי ומעניק תעודת מקצוע עם סיומו בנוסף, מציעה המכללה גם קורס תפירה נפרד, וכן קורס ציור, הום סטיילינג ועוד. הסניף הראשי של המכללה הוא בתל אביב, אך היא מפעילה סניפים גם בירושלים וחיפה.

מכון אבני

ממוקם גם הוא בתל אביב, סמוך לנווה צדק, ומציע מסלול אקדמי ללימודי עיצוב אופנה שנמשך ארבע שנים. מדובר בלימודי בוקר בלבד.

עלויות של קורס עיצוב אופנה

העלויות בין המוסדות השונים אינן זהות כלל. במוסדות פרטיים כמו שנקר, שנת לימודים אחת יכולה להגיע לסכום של קרוב ל-20 אלף שקלים, ואילו מוסדות אשר מסובסדים על ידי המדינה, כמו ויצ"ו חיפה, מציעים שכר לימוד של חצי מזה. מומלץ מאוד לברר זאת לפני ההרשמה הסופית ללימודים.

תעודות והסמכות המתקבלות לאחר קורס עיצוב אופנה

גם כאן ישנו שוני בין המוסדות השונים. המוסדות אשר מציעים לימודים אקדמיים, יעניקו לבוגריהם תואר ראשון באומנות בהתמחות בעיצוב אופנה. מוסדות אשר מציעים לימודים מקצועיים בלבד, יעניקו תודת הסמכה בהתאם למקצוע הנלמד.

קורס עיצוב אופנה לתואר ראשון יכול לכלול בתוכו גם חלק מאותם קורסים שמועברים בבתי הספר המקצועיים, ולכן מלבד התואר הראשון ייתכן והם יעניקו תעודת הכשרה גם במקצוע ספציפי, כמו תפירה, סטיילינג וכדומה. חשוב לברר גם את זה לפני ההרשמה.

מידע נוסף

קורס עיצוב גבות

Valig XHTML 1.0