קורסים בישראל
 
 

קורס סטיילינג

 
 

מהו למעשה קורס סטיילינג?

קורס סטיילינג הינו מקצוע חדש יחסית בעולם האופנה והתרבות. הקורס עוסק במתן ייעוץ תדמיתי המותאם לכל לקוח ולקוח, וזאת בהתאם למגוון טרנדים. הקורס מיועד לאלו שניחנו בכישרון ובחוש לאופנה. בכדי להצליח ולהבריק בתחום, אין די בכישרון, מלבד הידע הבסיסי והכישרון, חשוב מאוד גם ללמוד לעומק את עולם האופנה ואת תחום הסטיילינג בפרט.

סטיילינג מקצועי יכול להביא לשינוי בדרך החיים ולשפר את הביטחון העצמי. יכול להוביל להצלחה בפגישות עסקיות ושיפור הרושם הראשוני. במסגרת לימודי הסטיילינג ניתן הדגש בהקניית כלים לשיפור המראה והייצוגיות, סגנון אישי והכרת הטרנדים. נוסף לכך, קורסים אלו כוללים גם זיהוי מגמות חדשות, רכישת מיומנויות באיפור, צילום, ביגוד (בדים), אביזרים, תאורה, עיצוב שיער, התאמת צבעים ועוד, כל אותם האלמנטים היוצרים את התמונה השלמה.

ישנן מגוון רב של אפשרויות תעסוקה בתום לימודי קורס סטיילינג ביניהם עבודה עם כוכב תקשורת, כתבות אופנה ופרסומות, סטיילינג אישי וסטיילינג עסקי, המיועד לאנשי עסקים ולחברות.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס סטיילינג:

Fashion - Academy

בהנחיית ליאת אשורי בראשון לציון - המרכז האקדמי ללימודי אופנה נוסד לפני למעלה מ- 20 שנה.

במכללה הלימודים של קורס סטיילינג הם לאורך תקופה של 15 מפגשים, כאשר כל מפגש הוא במשך כשעתיים. 30 שעות סך בכול. ישנם מסלולים גמישים הפרושים לאורך היום. הלימודים מוכרים על ידי משרד העבודה, נוסף על כך, ניתנים על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים ומוכרים כגמול השתלמות. לעולים חדשים ניתנת הנחה גבוהה.

אורלי שי

המרכז לסטיילינג ברמת גן - מרכז הדרכה מקצועי ובית ספר לסטיילינג אשר הוקם לפני למעלה מעשור. מדובר בקורס professional אשר מחולק לשלושה מסלולי לימוד תעודה: מסלול עיוני, מסלול מקצועי וסדנאות פעילות.

הקורס מתפרש לאורך 126 שעות אקדמיות.

שנקר

בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב ברמת גן - שלושה מסלולים עיקריים:

קורס סטיילינג במסלול סטיילינג לתיכוניסטים הנותן הצצה אל עולם האופנה והסטיילינג. הקורס נמשך לאורך 14מפגשים, אחת לשבוע, שלוש שעות כל מפגש, כולל מפגש אחד כפול לצילומים (סך בכול 45 שעות). בסיום הקורס תוענק תעודת השתתפות.

המסלול השני הוא מסלול הכשרת סטייליסטים לאופנה העוסק בהרחבת הידע בעולם האופנה והסטיילינג והשתלבות בתחום. משך הקורס הוא 105 שעות, הכולל 30 פגישות סך הכול, מפגש אחת לשבוע, שלוש שעות כל מפגש.

המסלול השלישי הוא מסלול סטיילינג אישי (Personal Shopping) ועוסק בהשתלבות בתעשיית האופנה בתחום ההלבשה, כמו גם בסטיילינג לאמנים ולטלביזיה.

אורכו של הקורס כ- 20 מפגשים, כאשר כל מפגש הוא בן 3.5 שעות אקדמיות, אחת לשבוע בשעות הערב (70 שעות סך הכול). בסיום הקורס יחולקו תעודות גמר.

ויצו הכשרה מקצועית

קורס תדמית וסטיילינג. הלימודים מקנים כלים לבניה ושיפור תדמית וסגנון, הקורס מתפרש לאורך 7 מפגשים, כאשר כל מפגש הוא 3 שעות, אחת לשבוע (סך הכול 21 שעות). בסיום הלימודים ניתנת תעודה מטעם ביה"ס להכשרה מקצועית-ויצו.

לימודי קורס סטיילינג בחו"ל:

בית ספר מרנגוני

בית הספר הוקם בשנת 1935 והוא בית הספר הראשון לאומנויות שהוכר על ידי משרד החינוך האיטלקי. בבית הספר ניתנת הזדמנות יוצאת דופן ליהנות מלימודים בבירות האופנה הגדולות בעולם.

הלימודים מתקיימים בשלושת בירות העיצוב הגדולות והחשובות בעולם: מילאנו, פריז ולונדון. משמעותם של לימודי הסטיילינג הללו בחו"ל היא הזדמנות להיכנס אל לב עולם העיצוב והאופנה, מיקום מצוין המשלב וממזג בין תרבויות שונות.

לבית הספר מרנגוני קיים מרכז מידע בישראל, התומך ומסייע לסטודנטים מהארץ ובו ניתנים השירותים ללא תשלום.

המועמדים נדרשים לעמוד בתנאי קבלה: תעודת בגרות וראיון אישי במרכז המידע בישראל. אין צורך בידע מוקדם.

בבית הספר יש מסלולי מאסטר ובהם משך תקופת הלימודים היא כ- 3 שנים. העלויות גבוהות יחסית: עבור לימודים בערים מילאנו או פריז בעלות היא 12,800 יורו לשנה.

עלות לימודים בעיר לונדון היא 9,600 פאונד לכל שנה. חשוב לציין כי מסלולי המאסטר שנערכים בפריז הינם היחידים המעניקים תואר אקדמאי.

נוסף לכך, מתקיימים בבית הספר קורסי קיץ קצרים לתקופה של 3 שבועות.

מחירי קורסי הקיץ נעים בין 4,900 יורו - 3,900 יורו במילאנו ובפריז ובלונדון בין 3,500 פאונד - 2,800 פאונד.

עלויות של קורס סטיילינג:

מחירו של קורס בן 30 שעות נע בסביבות ה- 5,600 ₪. לימודים בחו"ל, במסלול של 3 שנות לימוד יכולים להסתכם בעלויות גבוהות מאוד של למעלה מ 28,800 פאונד לכל התקופה.אך ניתן גם למצוא בחו"ל קורס סטיילינג קצר של 3 שבועות בעלות של 2,800 פאונד.

תעודות והסמכות המתקבלות לאחר הקורס:

קורס סטיילינג ניתן ללמוד במכללות ובתי ספר לעיצוב ואופנה והתעודה הניתנת בסיום הלימודים היא תעודה מקצועית של תדמיתנות /סטיילינג מטעם בית הספר.

במהלך הלימודים ניתנת למשתתפים האפשרות לצבור ניסיון רב ולצאת עם תיק עבודות מקצועי לשוק העבודה.

אפשריות ההשתלבות בשוק העבודה אחרי קורס סטיילינג הינן מגוונות, החל מייעוץ תדמית אישי לכוכבים, לקוחות פרטיים ואנשי עסקים הכולל עבודת Personal Shopping, ייעוץ וליווי של סטיילינג לפני אירועים חשובים, תצוגות אופנה, תיקי דוגמנות, הפקות אופנה לעיתונות לאמצעי המדיה השונים, עיצוב תלבושות לסרטים ותיאטרון, עיצוב חלונות ראווה, הום סטיילינג ועוד.

Valig XHTML 1.0