קורסים בישראל
 
 

קורס עיצוב גבות

 
 

 

השפעת הגבות על מראה הפנים היא קריטית, שכן הן ממסגרות את מבנה הפנים, קובעות את הבעת הפנים, והן נמצאות בדיוק מעל העיניים שמהוות את מרכז הפנים. גבה המעוצבת לא נכון עשויה ליצור הבעת פנים לא רצויה. לכן נשים רבות דואגות לעצב את הגבות שלהן, ללא הבדלים של גיל ורבות מהן בוחרות להשתמש בשירות של מעצבת גבות.  לעיצוב גבות יש ביקוש גבוה ולכן עבודה בתחום היא כמעט מובטחת למי שלומדת את התחום. הלימודים מתאימים במיוחד למי שכבר עוסקת בתחומי האסתטיקה והיופי אך הם בהחלט יכולים להוות את הצעד הראשון בהתקדמות לעבר עיסוק בתחום. 

בקורס עיצוב גבות לומדות הנרשמות את התאמת הגבה למבנה הפנים, שיטות שונות לעיצוב גבות, טיפול בגבות דלילות או גבות עבות ורכישת הטכניקות השונות לעיצוב גבות: חוט, פינצטה ושעווה.

 

ניתן למצוא כיום קורס עיצוב גבות במספר בתי ספר ומכללות המלמדות את מקצועות הקוסמטיקה, חלקן מציעות את הלימודים כקורס נפרד, וחלקן כחלק מתכנית הכשרה רחבה יותר של מקצועות הקוסמטיקה השונים, כגון איפור, עיצוב ובניית ציפורניים, אפילציה ועוד.

 

טכניקות לעיצוב גבות

מריטת גבות

ישנן 3 סוגים של שיטות למריטת גבות: פינצטה, שעווה וחוט. לכל שיטה יתרונות וחסרונות ולכן כל מעצבת בוחרת בהעדפתה האישית, בדרך כלל תוך שילוב השיטות. כיוון שמדובר בתלישה ולא בגילוח, מריטת השערה לא מעודדת צמיחה מחודשת של השערה. לכן כדאי להזהר ולא לתלוש במקומות שהייתן רוצות שיצמחו שוב השערות, ולתכנן מראש את עיצוב הגבה. 

מריטת גבות בפינצטה 

הפינצטה תולשת את השערות ביחידות בודדות, ולכן בדרך כלל משמשת לעיצוב ולתיקון סופי של מבנה הגבה. מעבר לזמן הלוקח כשמורטים שערה אחר שערה, ישנן נשים הרגישות לכאב שנוצר בעקבות המריטה, ויתקשו לסבול את התחושה של מריטת השערות הבודדות. 

מריטת גבות בחוט

זוהי שיטה עתיקה העושה שימוש בחוט כותנה רגיל ומורטת כמות גדולה של שערות בו זמנית. החוט מלופף סביב עצמו ונוצר מעין מצבט שתופס מספר שערות ומורט אותן מהשורש. שיטה זו יכולה להתאים לבעלות עור רגיש הסובלות מגירוי בעור או מפצעונים לאחר שעווה

מריטת גבות בשעווה

שכבה של שעווה נמרחת על כל האיזור בו רוצים לתלוש את השערות, נמשכת במהירות ותולשת את השערות מהשורש. השיטה רלוונטית לעבודה על משטחי עור גדולים יחסית, והיא פחות מדוייקת משיטות המריטה האחרות אך ייתרונה בכמות שהיא יכולה לתלוש בו זמנית. בעלות עור רגיש או יבש עשויות לחוש גירוי ולעיתים הופעה של פצעונים לאחר מריטה בשעווה.

מיקרובליידינג

עיצוב גבות באמצעות מיקרובליידינג נעשה באמצעות מחט ייחודית, בדומה לשיטת האיפור הקבוע. המחט מדמה מראה של שערה. השיטה הזו מאפשרת לאשת המקצוע ליצור מראה טבעי של שערות בדרגת הבהירות הרצויה ולעצב את הגבה בהתאם למבנה הפנים. עיצוב גבות בשיטה זו דורשת מיומנות מקצועית ומתבצעת ע"י קוסמטיקאית מנוסה שכן זהו עיצוב גבות חצי קבוע. 

מה לומדים בקורס עיצוב גבות?

הלימודים בקורס עיצוב גבות כוללים ניתוח המורפולוגיות השונות של הפנים, בכדי לעשות התאמה מדוייקת ביותר של הגבות אליהן באופן שיחמיא להן. הלימודים משלבים חלקים תיאורטיים וכן תרגולים רבים כך שיוצאים מהם גם עם התיאוריה וגם עם הטכניקה הדרושות לעיצוב גבות מושלם. 

כמה זמן נמשך הקורס? 

לימודי עיצוב גבות הם קצרים וממוקדים וכוללים לכל היותר 10 פגישות, כשלעיתים מדובר אף בשלושה מפגשים בלבד. משך הקורס נע בין חודש לשלושה חודשים. קורסי קוסמטיקה  מקיפים יותר, הכוללים בתוכם לימודי עיצוב גבות, נמשכים זמן רב יותר בהתאם לתכנים המועברים בקורס.  לא מעט מכללות רבות מציעות אופציה של לימודים בשעות הערב וכן בימי שישי בבוקר - על מנת לתת את האפשרות לאנשים עובדים להשתלב בלימודים ללא קושי. 

איזו תעודה אקבל? 

בוגרות קורס לעיצוב גבות יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם, כמובן בכפוף לדרישות המכללה להשלמת הלימודים. ישנן מכללות שאפשר לקבל דרכן תעודה המוכרת ע"י משרד הכלכלה (התמ"ת לשעבר). 

היכן ניתן ללמוד קורס עיצוב גבות?

  • נייל סטודיו
  • מיקי בוגנים
  • רווית אסף
  • ירין שחף
  • שיר נקש
  • מכללת LFA 
  • איציק צורי
 

Valig XHTML 1.0