קורסים בישראל
 
 

לימודים אקדמיים

 
 

חושבים להתחיל לימודים אקדמיים אבל אתם לא יודעים באיזה תחום לבחור? אתם לא יודעים מה ההבדל בין מסלולי הלימוד השונים שמציעים מוסדות הלימוד? בחירת תחום לימודים אקדמיים היא ללא ספק החלטה גורלית וחשובה שתשפיע על המשך החיים שלכם. במאמר זה נציג בפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להחליט באיזה לימודים אקדמיים לבחור.

 

בחרו תחום שאתם אוהבים ומתחברים אליו

 

אחד הגורמים העיקריים שמשפיע  על הצלחה בלימודים אקדמיים הוא רמת החיבור של הסטודנט לתחום הלימוד, חשוב שתבחרו בתחום לימוד שהלמידה שלו תספק לכם הנאה וסיפוק רב.

נסו לחשוב אילו נושאי לימוד מדברים אליכם, כיצד אתם אוהבים לבלות את שעות הפנאי שלכם, באיזה מקצוע תמיד חלמתם לעסוק ואיזה תחום הכי מושך אתכם.

חשוב מאוד לא לבחור בתחום לימוד מסוים רק בגלל שכולם בוחרים בו או לבחור בתחום לימוד מסוים רק על סמך המלצות של אחרים, החליטו בעצמכם איזה תחום לימודים אקדמיים הכי מתאים לכם ובאיזה תחום תרצו להשקיע מאמץ וזמן.

 

במידה ואתם מתקשים בבחירה תוכלו לגשת למבחן התאמת מקצוע. במבחן זה יציגו בפינכם שאלות רבות שיבדקו את מידת התאמתכם למגוון רחב של מקצועות. קיימים מבחנים חינמיים ברשת וניתן גם ללכת לייעוץ תעסוקתי שזה מסלול הכולל ליווי והתאמה ללימודים.

 

חקור מראש את תחום הלימוד בו אתה מתעניין

 

כל תחום לימודים אקדמיים הוא בעל מאפיינים שונים, גם מבחינת מהלך הלימודים וגם מבחינת תחום העיסוק לאחר סיום הלימודים. לפני שמקבלים את ההחלטה באיזה תחום לימודים אקדמיים לבחור, חשוב לברר על אותו התחום כמה שיותר פרטים אשר יעזרו לכם לקבל את ההחלטה האם תחום זה הוא המתאים לכם ביותר. ככל שנברר יותר פרטים לגבי תחום הלימודים כך ניוודע לכמה שיותר היבטים בתחום שאולי לא הכרנו לפני כן.

להלן מספר דרכים לאיסוף מידע על תחומי לימוד שונים:

  • ניתן למצוא מידע רב באתר יורם לימודים https://yoram.walla.co.il/
  • התנסות ראשונית בתחום הלימוד מסגרת התנדבות, עבודה זמנית או במהלך השירות הצבאי.
  • מציאת מידע באתרי אינטרנט שונים.
  • התייעצות עם סטודנטים אשר עוסקים בתחום, עם בוגרים או עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון אשר למדו את התחום בו אתם מעוניינים.
  • ביקור בחוגים ובימים פתוחים של מוסדות לימוד שונים.

 

הכירו את הכישורים והיכולות שלכם

 

כל אדם הוא בעל כישורים ויכולות ייחודיים לו, לכן כאשר אתם בוחרים בתחום לימוד מסוים חשוב להתייחס לכישורים וליכולות שהתחום דורש ממכם. כך למשל, אדם בעל כישורים ריאליים יבחר ברוב המקרים במקצועות לימוד ריאליים כמו למשל לימודי חשבונאות. אדם בעל חוש צדק חזק ובעל רצון לחולל שינוי במערכות מדיניות יעדיף לבחור בלימודי משפטים. אדם אשר מעוניין לעסוק בפוליטיקה בעתיד לרוב יבחר בתחומי לימוד כמו מינהל, ממשל ומשפט וכן הלאה. במקרים מסוימים יהיה עליכם להשתלב לפני במכינה קדם אקדמאית לצורך הכנה והשלמת מקצועות לפני תחילת התואר.

Valig XHTML 1.0