קורסים בישראל
 
 

קורס Gmat

 
 

בחינת ה-GMAT היא שער הכניסה לפקולטות למנהל העסקים הטובות בעולם, בכך שמווסת את רבבות הסטודנטים (בכל העולם) שמעוניינים בלימודי תואר השני במנהל עסקים.

הבחינה היא בשפה האנגלית ומורכבת משאלות אמריקאיות, ובה ארבעה חלקים: מילולי, כמותי, Integrated Reasoning וכתיבת חיבורים. ציוני הבחינה נעים בין 200 לבין 800 והציון נמדד בו זמנית, ביחס לנבחנים שונים מרחבי העולם - כולל נבחנים מארצות בהם שפת האם היא אנגלית, כמו ארצות הברית ואנגליה.

אחת המטרות העיקריות של הבחינה היא לבדוק את יכולת החשיבה האסטרטגית של הנבחן בזמן מוקצב מאוד, וזאת על ידי שאלות בדרגות קושי שונות מתחום האנגלית והמתמטיקה.

הבחינה היא ממוחשבת ואדפטיבית, הכוונה שמתאימה את רמת הקושי לרמתו של הנבחן. כל שאלה משתנה כתלות בתשובה קודמת, נכונה או שגויה ובהתאם לכך גם הציון המשוקלל. רק הזדמנות אחת לענות על כל שאלה.

במסגרת קורס GMAT מועברים תרגולים רבים, הדגש הוא אימון ותרגול רב. השקעה בלימודי הקורס והצלחה בבחינה עצמה, יכולה לחפות, במידת הצורך, על ממוצע ציונים נמוך בלימודי התואר הראשון.

החלק הכמותי מוקצב ל- 75 דקות בלבד לפתירת 37 שאלות ממגוון נושאים, ביניהם גיאומטריה, אלגברה, חזקות, הסתברות ועוד. נחלק לשני סוגי שאלות:

 1. פתירת בעיה: ממוצע של 25 שאלות, המהווים שני שליש מהציון של החלק הכמותי בבחינה.
 2. נתונים נדרשים: 12 שאלות שמטרתן לבחון את הבנת הרעיון ולהשתמש רק במידע הנחוץ לשם פתרון הבעיה.

החלק המילולי לא תמיד נכלל בדרישות הסף של תואר שני בניהול, ולכן מומלץ תמיד לבדוק אם המוסד אליו רוצים להתקבל, האם דורש עמידה בבחינה של החלק הזה. בהתאם לכך, ניתן לבחור במתכונת קורס מלאה, של החלק הכמותי והמילולי ביחד או במסגרת קצרה יותר, של לימודי החלק הכמותי בלבד.

דרישות קדם וקהל יעד:

הקורס מיועד לבעלי תואר ראשון, בדרך ללימודי תואר שני במנהל עסקים ((MBA בארץ או בחו"ל.

מוסדות בהם ניתן ללמוד:

 • אחד על אחד

  בית הספר הוקם ב-2004 וייחודו בכך שהבית ספר מציע הכנה פרטית וליווי אישי לכל סטודנט, מתוך נקודת ההנחה שהכנה פרטית מובילה להצלחה יותר גדולה מאשר למידה בכיתות גדולות.

  אחד על אחד מציעים 3 סוגי קורסים:

  קורס פרטי אשר מורכב ממסגרת גמישה של שעות אשר נקבעת על ידי הסטודנט והמורה. הוא נמשך כשלושה חודשים

  קורס משולב המורכב מלימודים בכיתה קטנה של עד 10 סטודנטים ושיעורים עם מורה פרטי

  קורס אונליין כאשר המפגשים עם המורה נעשים באופן מקוון מהבית.

  באתר ניתן למצוא מאגר גדול של תרגולים ופתרונות ללא עלות וללא הרשמה.

  הלימודים מתקיימים בסניף תל אביב ובסניף חיפה.

 • קידום:

  הלימודים מתקיימים בארבע סניפים: באר שבע, תל אביב, חיפה וירושלים. רשת קידום מציעה מגוון של קורסי GMAT : קורס GMAT כמותי וקורס מילולי כוללים 10 מפגשים, כל אחד.

  בנוסף, קורס "מועדון 700" - מדובר בקורס ייחודי לקידום, המיועד לסטודנטים מצטיינים, הפונים להתקבל לאוניברסיטאות יוקרתיות, בהן נדרש ציון גבוה בבחינה. הקורס מיועד רק סטודנטים שעמדו בהצלחה במבחן דיאגנוסטי מקדים או לבעלי ציון GMAT קודם מעל 600. קורס נוסף הינו קורס "GMAT Express" - גם הוא ייחודי, זהו קורס מזורז בן 4 מפגשים, כשכל מפגש 4 שעות. הקורס מספק כלים בסיסיים להתמודדות עם הבחינה ומירב הדגש ניתן על החלק הכמותי. כבר מהמפגש הראשון עוברים על בחינות סימולציה ממוחשבות.

  הקורס המזורז מיועד לכל המעוניין להגיש ציון GMAT תוך חודש ימים, לאלו המעוניינים בקורס קצר להבנה כללית של הבחינה ומעדיפים ללמוד בעצמם ולכל מי שניגש בשנה האחרונה לבחינה ומעוניין בתזכורת קצרה של עיקרי הכלים הניתנים בקורס.

  למי שאוהב ללמוד לבד, בבית, יכול לבחור קורס אונליין: המספק ערכה מושלמת ללמידה עצמית. כחלק מהקורס, מתקיים מפגש מודיעין מקוון, שבו מעדכנים בכל החדשות מהבחינות של אותו החודש.

 • Extra סטודנט

  מבית אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב מציעים קורס GMAT עם מיקוד בנבחן, הכנה מקיפה ומחיר מנצח. במסגרת הלימודים, ניתן ליווי אישי לכל נבחן עד למועד הבחינה, ההכנה המקיפה, כוללת בין השאר מעל 60 מבחנים מעודכנים עם הסברים מפורטים ועוד. בנוסף, מציעים מפגשי תרגול פתוחים לקהל הרחב, ללא כל תשלום. הלימודים מועברים בקבוצות קטנות, של 20 תלמידים לכל היותר. כשמרכז הקורס, הוא צחי גולדמן, העוסק בהדרכה ל-GMAT מ- 1994, והעביר מעל ל- 300 קורסים.

  מחיר לקורס GMAT מקוצר, הכולל 4 מפגשים של 4 שעות, הינו: 1,350 ₪, לסטודנט של אוניברסיטת ת"א מחיר מיוחד של 1,200 ₪. המחיר לקורס כמותי מלא, הכולל 9 מפגשים בני 4 שעות כל מפגש, הינו 2,300 ₪, לבוגרי אוניברסיטת ת"א או לסטודנטים שלומדים בה, מחיר מוזל של 2,050 ₪.

 • ביה"ס האמריקאי ללימודים אקדמיים בחו"ל

  מדובר בחברה גדולה ומובילה בארץ בהכנה לבחינות מיון ללימודים אקדמיים בחו"ל, ברחבי ארצות הברית ובאירופה. לבית הספר ניסיון רב של שנים בהכנת סטודנטים לבחינות המיון השונות בחו"ל. הלימודים מתקיימים בסניפים השונים: רמת גן, חיפה, ירושלים, רעננה ובאר שבע. במסגרת בית הספר, מוצעים שירותים נוספים כמו ייעוץ מלא ללימודים אקדמיים בחו"ל, משלב בחירת האוניברסיטה ובחירת המסלול האקדמי, כולל סיוע בהגשת טפסים ומסמכים. כמו כן, תלמידים בקורס GMAT מלא, יוכלו ליהנות משירות ייחודי של בית הספר, של שירות בדיקת חיבורים מחוץ לשעות הלימודים.

  בית הספר מתחייב לתת קורס נוסף ללא תשלום לכל מי שלא הצליח להוציא את הציון שרצה.

 • ידע פלוס

  מרכז ידעפלוס עובד בשיתוף פעולה עם מרכז MBA, מרכז ההדרכה להכנה למבחנים באירופה. הלימודים מתקיימים בתל אביב ובחיפה, בקבוצות קטנות, של עד 18 תלמידים. הקורסים בנויים באופן מיוחד, בשיטה מודולרית, כך שכל תלמיד יכול להתחיל את לימודיו בכל זמן שירצה, ואף לשוב ולחזור על שיעורי הליבה או על שיעורים אחרים, ללא הגבלה וללא תוספת תשלום.

  על מנת לקבוע את רמת הידע הבסיסית של כל תלמיד, יש לעבור תחילה מבחן מיון. במידה ובמבחן המיון, מתקבל ציון בחלק המתמטי הנמוך מ- 35 נקודות, ניתן להצטרף ללא תשלום למכינה במתמטיקה.

  במסגרת קורס GMAT, התלמידים זכאים להשתתפות בסדנאות מגוונות, כמו סדנא למתקדמים בשם "Destination 800", וסדנאות אחרות. גישה בלתי מוגבלת, למשך שנה שלמה, לכל השיעורים והסדנאות של מרכז MBA.

קורס GMAT אונליין

ניתן למצוא מגוון של קורסים מקוונים באינטרנט. המוסדות מציעים לרוב גם לימודים מקוונים, בחלק ממגוון הקורסים שלהם. כמעט בכל קורס שמועבר בכיתה, ישנם תרגולים באתרי בית הספר להמשך לימוד עצמי.

 • Brainiac בית הספר למבחני סף:

  בבריינק, קבוצות לימוד קטנות במיוחד, של 10 משתתפים לכל היותר. קורס GMAT ב- Brainiac מתפרש לאורך 60 שעות לימוד אקדמיות, לאורך 15 מפגשים. מתוכם, 8 מפגשים מוקדשים לחלק הכמותי של המבחן ו-7 מפגשים נוספים לחלק המילולי.

עלויות קורס GMAT:

המחירים לקורס מלא נעים החל מ-2,300 ₪, אך מרבית הקורסים עולים החל מ- 4,000 ₪ ויותר. ישנם קורסים של המסלול הכמותי בלבד וכמובן שעלותו נמוכה יותר. לעיתים בתי הספר יוצאים עם מחירים מיוחדים לנרשמים למועדים הקרובים.

בנוסף למחיר הקורס, יש לקחת בחשבון את עלות ההרשמה למבחן, העומדת על 250$.

Valig XHTML 1.0