קורסים בישראל
 
 

קורס הפקת אירועים

 
 

קורס הפקת אירועים מספק את כל הכלים והמיומנויות הנדרשות לניהול של אירוע. התחום מעניין ומאתגר ומשלב בתוכו הרבה דימיון, יכולת תמרון, ניהול זמנים ואנשים. אם חלומך הוא ליצור מציאות מדמיון, לעניין ולרגש אנשים- קורס הפקת אירועים מתאים לך.

במגזר הפרטי, הפקת אירוע קשורה לשמחות כמו חתונה, ימי הולדת, בריתות, מסיבות ועוד. במגזר העסקי, התחום כולל אירועים חשובים ומהותיים לחברות כמו השקה של מוצר/ שירות חדש, אירועי מכירות, קידום מכירות, כנסים, תערוכות, פעילויות רווחה ואירועים מסחריים נוספים.

ההצלחה של אירוע נחרטת בזיכרונם של בעלי השמחה והמוזמנים שלהם ולכן ברגעים המיוחדים של שגרת חיינו או בנקודות ציון משמעותיות בחיי חברה, הפקה מוצלחת של אירוע היא חשובה ואף קריטית. אין ספק שריגוש זה הוא שמספק את הלהט למקצוע של הפקת אירועים.

הנושאים הנלמדים בקורס הפקת אירועים כוללים מגוון רחב של שיעורים, ביניהם: עיצוב פנים, עיצובי שולחנות, תאורה, שזירת פרחים, חשיבה יצירתית, פנג שוואי, לימודי סטיילינג ותדמית, ניהול תקציבים ובעלי מקצוע, שיווק ופרסום, יחסי ציבור, אסטרטגיה, ייזום אירועים והפקות ועוד נושאים רבים.

הקורס פונה לכל מתעניין בתחום האירועים ומציע הכשרה מקצועית. במהלך הקורס לומדים על תכנון, ארגון וניהול זמנים נכון. מקבלים כלים מקצועיים לייזום, שליטה ובקרה על הפקת אירוע על כל פרטיו.

בוגר לימודי הפקת אירועים יכול להפוך לעצמאי ולהפיק לבדו אירועים עסקיים או פרטיים, או לחילופין יכול לעבוד כשכיר ולהשתלב בחברות הפקה שונות.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס הפקת אירועים:

תפנית בית הספר למנהלים ופיננסים

מדובר במוסד אקדמי מוכר, בעל ניסיון רב בתחום הפקת האירועים. בתפנית, בית הספר למנהלים ישנו צוות מקצועי של מרצים, הכולל מומחים מתחום ההפקות ומנחים מהאקדמיה. במסגרת קורס הפקת אירועים בבית הספר, מתבצעים סיורים מקצועיים, לימודים תיאורטיים ומעשיים, הכוללים התנסות אישית בתכנון והפקה של אירוע והכנת מצגת ללקוח. תכניו של הקורס מתעדכנים בהתאם לטרנדים וסטנדרטים חדשים בשוק. בסיום הקורס יש להגיש פרויקט גמר.

מכללת קונספט

המכללה לעיצוב נוסדה בשנת 1998 ונמצאת בתל אביב. קונספט, מציעה ערך מוסף בניסיון המקצועי בכך שמאפשרת לסטודנט לשלב סטאז' במהלך הלימודים, ובכך לעבוד כמנהל אירועים בפועל ולהכין תיק עבודות מקצועי עוד במסגרת הלימודית עצמה. הלימודים במכללה מוכרים על ידי משרד התמ"ת, משרד הביטחון, משרד הקליטה והמוסד לביטוח לאומי. מכללת קונספט מציעה לבוגרי הקורס להשתלב בעבודה, באמצעות מחלקת השמה ייחודית, שעוזרת במציאת עבודה בתחום.

לימודי קורס הפקת אירועים במכללת קונספט נפרשים על פני שבעה חודשים, כאשר ניתן לבחור בין שני מסלולים: לימודי בוקר או ערב. מפגש אחד לשבוע, כשכל מפגש אורך כארבע שעות אקדמאיות.

בסיום הקורס, תינתן לבוגרים תעודה מקצועית בינלאומית של מעצב ומפיק אירועים, המוכרת בארץ ובעולם.

המכללה העסקית של לשכת המסחר ת"א והמרכז

המכללה ממוקמת בתל אביב ופעילה משנת 1977.מציעה מגוון תחומי לימוד והעשרה הקשורים לעולם התוכן העסקי ופונה כיום לציבור הרחב ולא רק לחברי לשכת המסחר, כפי שעשתה בעבר. המכללה מציעה לימודי קורס הפקת אירועים חווייתיים באתרי אירועים שונים. הקורס נערך במתכונת ערב בלבד וכולל 240 שעות אקדמאיות, לאורך 40 מפגשים. דרישות הקבלה לקורס הינן תעודת בגרות, היכרות בסיסית של מחשב, ראיון אישי של המועמד או ועדת קבלה. בסיומו של הקורס, תינתן תעודת גמר מטעם המכללה, בית הספר להפקה ומלשכת המסחר.

רשת מכללות אורט

קורס הפקת אירועים מתקיים בסניפי מכללת אורט הרמלין שבנתניה, אורט כפר סבא ואורט רחובות. הינו קורס ייחודי ושונה המשלב מוצר מוחשי, שרות וחוויה. הקורס במכללות אורט כולל לימודי תיאוריה, עבודה מעשית ומשלב פרזנטציות והדרכות של אנשי מקצוע בתחומים רבים, ביניהם- בתחום השיווק, הפרסום, לוגיסטיקה ותפעול, תאורה וסאונד, ניהול קולינרי ומולטימדיה. כחלק מלימודי הפקת אירועים, ישנו שיתוף פעולה עם חברות פעילות בשוק מתחום התאורה וההגברה, הקייטרינג, שרותי בר, תחום הצילום, המוסיקה, מתחומי עיצוב קונספט וחברות נוספות. ניתן לבחור בין שני מסלולי לימודי במכללות אורט. מסלול אינטנסיבי ו קצר, הנפרש לאורך ארבעה חודשים ומסלול ארוך, הנפרש לאורך עשרה חודשים. למסיימים בהצלחה את קורס הפקת האירועים, ניתנת תעודה מטעם רשת מכללות אורט.

עלויות קורס הפקת אירועים:

עלויות הקורס סביב 7,000 ל-10,000 ₪. העלויות משתנות בהתאם למסלול הלימודים המבוקש- אורך הקורס, בתעודה המוענקת ובעומק התכנים.

תעודות והסמכות בסיום הלימודים:

במרבית הלימודים, תוענק תעודה מטעם המוסד הנלמד. במקרים מסוימים ניתן למצוא גם תעודה בינלאומית בלימודי קורס הפקת אירועים.

Valig XHTML 1.0