קורסים בישראל
 
 

קורס תיכנות

 
 

אחד התחומים המבוקשים ביותר בימינו הוא תכנות שכן בעולם של היום מהווים המחשבים וביניהם הסמארטפונים והאפליקציות מרכיב מרכזי ברוב הפעולות שאנו מבצעים מדי יום.

שפע התוכנות והאפליקציות בהן אנו משתמשים נכתבות על ידי מתכנתים מיומנים שיודעים כיצד לכתוב קודים שבעצם "אומרים" למחשב אילו פעולות לבצע, איך, מתי וכיצד.

עבודת המתכנתים מתאפיינת בכתיבת קוד, בדיקה, מציאת שגיאות, שיפור הליכים ותחזוקה שוטפת. ניתן להבין מדוע העניין בתכנות כה גדול – הביקוש הגבוה, התנאים הטובים, אפשרות הקידום, המקצוע שנחשב ליוקרתי והמשכורות הגבוהות הינם חלק בלתי נפרד מהמשיכה לתחום.

בשל הביקוש הרב אחר מתכנתים איכותיים והמשאבים הרבים שחברות ההשמה משקיעות במציאת מועמדים מתאימים וכמות המודעות בלוחות דרושים הייטק, הוקמו מוסדות רבים והתווספו קורסים מקצועיים למוסדות קיימים, בהם ניתן לרכוש את הידע והמתאימים והמעוניינים בלימודים יכולים ללמוד באוניברסיטאות, מכללות או מגוון קורסי תכנות.

התחומים אותם לומדים במסגרת קורס תיכנות

במסגרת הקורסים השונים לומדים הסטודנטים מגוון תחומים, ביניהם: לוגיקה, מתמטיקה, אלוגריתמים, מסדי נתונים ומבני נתונים, סטטיסטיקה, בינה מלאכותית, עבודה עם מערכות הפעלה, הצפנה, כתיבת קודים, מציאה והפחתה של כמות הבאגים בתוכנות ובחומרה ותחומים נוספים. מרכיב מרכזי בלימודים הוא לימודי שפות תכנות. בין שפות התכנות המרכזיות ניתן לציין את השפות הבאות:

  • שפת PHP- באמצעות השפה ניתן להכיר מערכות קוד פתוח ולפתח יישומים באינטרנט.
  • שפת C– שפה גמישה שמאפשרת למתכנת לנצל את רוב היכולות של המחשב. השפה נחשבת למוגנת מפני ביצוע שינויים וקריאה ואפשר להשתמש בה פעמים רבות ולהשתמש בקטעי קוד קיימים. כמו כן, היא כוללת בקרה של זרימה ומבני נתונים. לשפת C יש השפעה על שפות אחרות.
  • שפת התכנות C++ ‎ - שפה זו מתבססת על שפת C ופועלת על פי עקרונותיה. זו שפה גמישה כך שניתן להשתמש בה כדי לבצע סוגים שונים של תכנות.
  • קורס פייטון – שפה פשוטה באופן יחסי שמיועדת לכתיבת קודים וקריאת קודים במהירות. כמו כן, מתאימה השפה לפיתוח אתרים.
  • JAVA – השפה מתבססת על שפת C++ ונהוג להשתמש בה באינטרנט ובסמארטפונים. השפה שופרה באמצעות כלי שנקרא J2E , באמצעותו ניתן לבנות אתרים שניתנים לשינוי.
  • קורס HTML – שפה שמיועדת לעיצוב אתרים שכוללים: טקסטים, תמונות, קטעי מולטימדיה וצלילים.
  • לינוקס – מערכת הפעלה שמאפשרת שימוש בקוד הפתוח ללא תשלום. את הקוד הפתוח אפשר לשנות בהתאם לצרכים. כמו כן, מדובר על מערכת ניידת ולכן היא הפכה למערכת הפעלה של התקנים משובצי תוכנה ואפליקציות.
  • ניתוח מערכות מידע – קיימים מגוון קורסים שמלמדים אקדמאיים כיצד לבצע תפקידים של מנתחי מערכות מידע ואיך לבצע אפיון ולהטמיע טכנולוגיות שונות.

מוסדות בהם ניתן ללמוד לימודי תיכנות

כפי שציינו – ניתן ללמוד תכנות במגוון מוסדות לימוד, ביניהם:

המכללה האקדמית ספיר

המכללה מציעה לימודים לתואר אקדמי, בית ספר לאומנות, בית ספר להנדסאים ומרכז ללימודי הסמכה והכשרה. מדובר על המכללה הציבורית הגדולה ביותר בארץ ולומדים בה 8,500 סטודנטים.

מכללת מלט"ש- קורס CNC

למכללה ארבעה סניפים שנמצאים בחיפה, תל אביב, ירושלים ובאר שבע. המכללה קיבלה את הכרתה של המועצה הבינלאומית להכרה במוסדות חינוך ותעודותיה מתקבלות בחו"ל.

ג'ון ברייס

המכללה מציעה מגוון קורסי הכשרה שמכינים את הסטודנטים לעולם הטכנולוגי ומאפשרים להם להשתלב בתחום ההייטק. למכללה יש שלושה סניפים: בתל אביב, ירושלים וחיפה.

סמי שמעון

המכללה האקדמית הגדולה ביותר בארץ ללימודי הנדסה. במכללה לומדים כ- 5,500 סטודנטים ומעלה. למכללה יש שני קמפוסים – קמפוס באשדוד וקמפוס בבאר שבע.

טכניון חוץ

מוסד להשכלה גבוהה שפועל לקידום והפצת מידע באמצעות מחקר והוראה בתחומי הטכנולוגיה, ההנדסה, הניהול והרפואה. היחידה ללימודי חוץ קיימת משנת 1954, מדובר על יחידה שמתמחה בתחומי המדעים המדויקים ומקצועות בכירים בענף המנהל וההנדסה.

המכללה למנהל

המכללה קיימת מזה 40 שנים ומציעה מגוון תחומי לימוד, ביניהם: מנהל עסקים, מדעי המחשב, תקשורת חזותית, משפטים, תקשורת, תוכן ויצירה וכלכלה וניהול. במכללה ניתן ללמוד לתואר ראשון ושני, להירשם לבתי ספר שונים או להירשם לתוכניות מיוחדות ומכינות.

מכללת מדיאטק הייטק

מכללה ותיקה שמובילה בתחום הטכנולוגיה, ההייטק והמחשוב. המכללה נמצאת בבעלות של חברת מטריקס ומעסיקה צוות מקצועי שמכשיר את הסטודנטים לכניסה לעולם ההייטק.

HIT חולון

מכון אקדמי שעוסק בלימודי מחקר והוראה בתחומי המדעים, ההנדסה, המתמטיקה, ניהול טכנולוגיה, עיצוב וטכנולוגיות למידה. נוסף על היותו מוסד אקדמי שמעניק תואר ראשון ושני הוא מציע לימודי תעודה בשעות גמישות.

אורט סינגלובסקי ת"א

מכללה למדעים וטכנולוגיה מתקדמת. המכללה מתמקדת בהכשרה של הנדסאים במגוון תחומים מעולם הטכנולוגיה והכשרת סטודנטים שלומדים במסגרת לימודי תעודה.

האקר יו

קורס DBA – מרכז להכשרה והשמה למקצועות ההייטק. המרכז מציע בין היתר הכשרות בתחומי העיצוב, התכנות, השיווק הדיגיטלי ואבטחת המידע. המרכז קיים מעל 20 שנים ומכין את הסטודנטים לקראת עבודתם בתעשיית ההייטק.

עזריאלי–לימודי המשך והטכניון

מכללת עזריאלי מכשירה מהנדסים לקראת כניסתם לעולם ההייטק. המכללה עונה על סטנדרטים אקדמיים גבוהים ונחשבת לאחד מממוסדות ההנדסה האיכותיים ביותר בארץ.

מכללת מנטור

המכללה עוסקת בתחום הגרפיקה הממוחשבת ומדריכה את הסטודנטים כיצד לעבוד עם תוכנות שונות לעיצוב גרפי. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מקצועות כמו למשל: בניית אתרים, עיצוב אתרים, עריכת וידיאו, פיתוח משחקים ותחומים נוספים. המכללה מאפשרת לסטודנטים ללמוד בשעות גמישות ואף להירשם לסדנאות ממוקדות והדרכות אישיות.

קמפוס ירושלים

הקריה האקדמית מציעה לסטודנטים מבחר תחומי לימוד, ביניהם: משפטים, מנהל עסקים, ראיית חשבון, שוק ההון, תקשורת שיווקית, ניהול משאבי אנוש, ניתוח מערכות מידע, מוזיקה, בריאות וחינוך. במכללה ניתן להירשם ללימודי תעודה, לימודים אקדמיים וסדנאות, קורסים והדרכות למוסדות וארגונים.

משך הלימודים

תקופת הלימודים משתנה בין מוסד למוסד ותלויה בקורס הנלמד. לרוב, נמשכים הקורסים בין 3-6 חודשים. בחלק ממוסדות הלימוד נמשכים הלימודים יותר משנה. חשוב שהמתעניינים בלימודים יבחנו את הקורסים השונים וירשמו לקורס שמתאים לצרכים האישיים שלהם ולא יבחרו בקורס מסוים רק כי הוא קצר יותר.

מהן אפשרויות התעסוקה בתחום התכנות?

סטודנטים שסיימו את לימודי התכנות יכולים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה, כמו למשל: חברות הייטק וחברות סטארט אפ, מוסדות לימוד שונים שמנהלים תוכנות לומדה ואתרים, בנקים, חברות אינטרנט ותוכן, ארגונים, חברות תעשייה, חברות אבטחת תוכנה וחברות נוספות. כמו כן, אפשר לעבוד כמתכנתים עצמאיים.

חברות השמה שמתמחות בתחום התיכנות

מתכנתים צעירים או מתכנתים מנוסים שמחפשים עבודה בעולם התוכנה יכולים למצוא את מבוקשם בעזרת חברות השמה הייטק שונות כאשר הבולטות ביניהן הן:

חברת נישה

החברה קיימת מזה 20 שנים ומתמחה בהשמה בתחומי ההייטק, מוצרי הצריכה, שוק ההון, ביומד ותחומים נוספים. במהלך השנים הצליחה החברה לסייע לאלפי מועמדים. לחברת נישה יש שלושה סניפים בארץ ובנוסף לכך היא משתפת פעולה עם חברות מחו"ל. כמו כן, מקיימת החברה קשרים חזקים עם בעלי תפקידים בדרגות גבוהות.

חברת Gotfriends

החברה מהווה חלק מקבוצת SQLINK GROUP שעוסקת באספקת שירותי מחשוב. חברת Gotfriends מתמחה בגיוס עובדים לתחומי התוכנה, התשתיות והחומרה ומציעה משרות הייטק בתחומים רבים. החברה פועלת בשיטה ייחודית במינה שנקראת: "חבר מביא חבר" כך שהיא מתגמלת את הפונים שמסייעים באיתור וגיוס מועמדים.

חברת דיאלוג

החברה קיימת מעל 20 שנים ומתמחה במציאת משרות לעובדים טכנולוגיים מתחומים שונים, ביניהם: מנהלי תקשורת, מהנדסי חומרה, מהנדסי תוכנה, מהנדסי מכונות, מנהלי מערכות מידע ומהנדסי בדיקות איכות. החברה פועלת בכל הארץ ומסייעת לסטארט אפים, חברות ענק בינלאומיות וישראליות, חברות ממשלתיות, חברות ביטחוניות, חברות תעשייתיות וחברות נוספות.

קורס בניית אתרים

קורס מחשבים

קורס קידום אתרים

Valig XHTML 1.0