קורסים בישראל
 
 

קורס קידום אתרים

 
 

האינטרנט הפך בשנים האחרונות לאחד מכלי השיווק רבי העוצמה ביותר. כיום לא ניתן למצוא כמעט ארגון אשר אינו משתמש בשירותי קידום אתרים בכדי לשווק את העסק שלו ללקוחות פוטנציאלים, וחברות רבות מפנות חלק ניכר מתקציבי הפרסום שלהן לטובת קידום אתר האינטרנט של החברה. כאשר אנו משתמשים במונח "קידום אתרים" אנו מתכוונים למעשה למגוון רחב של טכניקות, שמטרתן ביצוע אופטימיזציה של אתרים כך שידורגו גבוה במנועי החיפוש המובילים ובעיקר בגוגל - מנוע החיפוש הפופולארי בעולם. קורס קידום אתרים מקנה לבוגריו היכרות רחבה עם מגוון הכלים והטכניקות המשמשים לקידום אתרים ומאפשר לו לעבוד כמקדם אתרים בחברות לקידום אתרים, במחלקות השיווק של חברות המפעילות אתרי אינטרנט גדולים, במשרדי פרסום ויחסי ציבור וכן באופן עצמאי כפרילנסר.

מה לומדים בקורס קידום אתרים ?

כל קורס קידום אתרים כולל התייחסות לשתי שיטות הקידום - קידום באמצעות אופטימיזציה במנועי החיפוש (SEO) וניהול קמפיינים של קידום ממומן (PPC). הדגש בקורסים מושם, באופן טבעי, על קידום SEO. תכני הקורס כוללים היכרות עם עולם קידום האתרים, היכרות עם השיטות השונות לבניית אתרים ואופן הקידום בכל אחת מהן, ביצוע מחקרי מילות מפתח, לימוד פרמטרים המשפיעים על דרוג האתר, אופן הפעולה של מנועי החיפוש, השגת קישורים, קידום באמצעות תוכן וטכניקות מתקדמות נוספות לקידום אתרים. במרבית הקורסים מתבצע פרויקט מעשי של קידום אתר על ידי התלמיד, תוך שימוש בכל הכלים שנלמדו במהלך הקורס.

היכן מתקיים קורס קידום אתרים ?,

קורס קידום אתרים מתקיים במסגרות רבות בישראל. מרבית בתי הספר המובילים למחשבים ולתוכנה וכן מרבית המכללות העוסקות בשיווק, פרסום ומכירות מקיימים קורסים וסדנאות בנושא קידום אתרים באופן שוטף. מעבר למקומות לימוד אלו, קיימות מכללות ייעודיות לקידום אתרים ולשיווק באינטרנט, סדנאות המועברות על ידי מומחי קידום אתרים והשתלמויות למקדמי אתרים מקצועיים. הקורסים והסדנאות מתקיימים בכל רחבי הארץ ומציעים מגוון רחב של אפשרויות לימוד בהתאם לתקציב, למסגרת הזמן ולרמת המומחיות המבוקשת.

מהו היקף השעות של קורס קידום אתרים ומתי הוא מתקיים?

מרביתם של הקורסים המקצועיים לקידום אתרים מתפרסים על פני 60-80 שעות לימוד, המועברות במתכונת של שיעורים בני 4 שעות בשעות הערב או בני 8 שעות בשעות הבוקר, במפגשים שבועיים או בקורס רציף בן שבוע עד 10 ימים. ישנם קורסים מקיפים יותר בני 100 שעות לימוד ויותר, המתפרסים על פני כחודשיים וכן ישנן סדנאות מזורזות בנות יום, יומיים או שלושה, המקנות את הכלים הבסיסיים בקידום אתרים מקצועי.

מהם הידע והכשרה הנדרשים עבור קורס קידום אתרים ?

באופן עקרוני, קורס קידום אתרים אינו דורש ידע או הכשרה מוקדמת בתחום אך ידע מסוים ב-HTML או בג'אווה סקריפט יכול בהחלט להועיל. גם מי ששולט בטכניקות בסיסיות של קידום אתרים והתנסה בעצמו בקידום אתרים בצורה כזו או אחרת, יכול להפיק תועלת גדולה יותר מהקורס. אנשי שיווק ויחסי ציבור או לחילופין בוני אתרים ומעצבי אתרים יכולים להפיק מקורס קידום אתרים תועלת נוספת ולהרחיב את סל השירותים שהם מציעים ללקוחותיהם.

מהי ההסמכה המתקבלת לאחר קורס קידום אתרים ?

בסיום קורס קידום אתרים ניתנת לבוגר תעודה מטעם המוסד המקיים את הקורס. כמעט ואין ארגונים בינלאומיים המעניקים הסמכות בתחום קידום האתרים וכן זוהי אינה תעודת מקצוע רשמית בישראל, למרות שחלק מהקורסים פועלים בשיתוף פעולה עם גוגל ובאישורה. עבודה בקידום אתרים מצריכה ידע, מיומנות ו"קבלות בשטח", יותר מאשר תעודות רשמיות.

אילו תפקידים ניתן למלא לאחר קורס קידום אתרים ?

קורס קידום אתרים מקנה לבוגר אפשרות להשתלב בחברות פרסום ושיווק, בחברות לקידום אתרים ולבניית אתרים, במחלקות השיווק של אתרי אינטרנט גדולים וכן כפרילנסר עצמאי, המספק שירותי קידום אתרים לחברות שונות. שילוב של קורס קידום אתרים יחד עם קורס בניית אתרים יכול לתת לבוגר כלים טובים יותר לעבוד באופן עצמאי ולהציע שירותי הקמה וקידום של אתרי אינטרנט, ללא צורך בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים.

מהם המחירים של קורס קידום אתרים ?

ישנה קשת רחבה של מחירים לקורסי קידום אתרים, החל מסדנאות של יום-יומיים, הנערכות על ידי מומחה קידום אתרים עצמאי, שעלותן כמה מאות שקלים בודדים ועד לקורסים מקיפים, הנלמדים בבתי הספר המובילים לתוכנה ולמחשבים, שעלותם יכולה להגיע עד ל-15,000 ₪ עבור קורסים בני 120 שעות לימוד.

Valig XHTML 1.0