קורסים בישראל
 
 

קורס DJ

 
 

קורס DJ (או בשמו העברי תקליטן) מאפשר לאומן שבך לצאת החוצה, מיועד כמובן לאוהבי המוסיקה. ל-DJ טוב יש את הכוח להניע ולהלהיב את קהל השומעים שלו. עליו להיות מיומן בצד הטכני של התפקיד אך יחד עם זאת עליו להכיר מגוון רחב של סגנונות מוסיקליים ומקצבים, לשלב בין החומרים בהצלחה כמו גם לדעת כיצד לקרוא את קהל המאזינים שלו ולהגיב אליהם בהתאם.

מדובר במקצוע ותיק מאוד שהפך במהלך השנים למבוקש מאוד, הן מבחינה אומנותית והן מבחינה כלכלית. כל קורס DJ מתמקד בשני אספקטים עיקריים: הראשון, הקניית ידע טכני ושליטה מלאה בכלי העבודה המגוונים של ה- DJוהשני, התמקדות בצד האומנותי של התחום. הידע הנרכש הוא ידע תיאורטי נוסף על תרגול מעשי, אישי של כל משתתף.

בתי הספר מציעים מגוון רחב של קורסים בתחום הסאונד וההפקה המוסיקלית. הקורסים מתקיימים בקבוצות למידה מצומצמות באווירה אינטימית , על מנת להתמקד בכל משתתף, אך ניתן גם למצוא שיעורים אישיים. במרבית קורסי ה- ,DJ המשתתפים נדרשים להגיש פרויקט גמר כחלק מפרויקט סיום הקורס.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס DJ/ תקליטן:

מכללת bpm

המכללה לסאונד ומוסיקה מתקדמת- המכללה נוסדה בשנת 2002 ונמצאת בתל אביב. מדובר במוסד הלימודים היחידי בכל המזרח התיכון, אשר מוסמך על ידי חברת Seinberg העולמית. ישנם 2 קורסים בתחום:

*קורס DJ מקצועי נמשך כ- 4 חודשים, 64 שעות סה"כ. מפגש אחד בשבוע: 32 שעות לימוד אקדמיות + 32 שעות לימוד שעות תרגול מעשי.בנוסף, ישנם שעות תרגול חופשי בהתאם למקום פנוי במערכת. לבוגרי הקורס תינתן בסיום לימודיהם תעודת " Pro Dj" של המכללה.

*קורס Digital DJ- קורס למתקדמים, מיועד לבוגרי הקורס המקצועי של המכללה ו/או ל- DJ פעילים. משך הקורס הוא חודשיים וכולל 8 שיעורים, הכולל מפגש אחד בשבוע של 2 שעות לימוד אקדמיות . ובנוסף, שעות תרגול מעשי. בוגרי ההשתלמות יקבלו תעודת מפעיל TRAKTOR מוסמך מטעם קילומבו בשיתוף NATIVE.

קורס DJ מקוון באינטרנט

באתר iwatch קורס מקוון ללא תשלום באתר הלימודים, וידאו ופנאי של ישראל הנקרא iwatch . באתר זה ניתן למצוא מגוון של סרטוני וידאו המדריכים את המשתמש כיצד להפוך ל- DJ. ישנם שיעורים בנושאי הציוד וטכניקה והמדריכים הינם מיטב התקליטנים בארץ המלמדים מיקסים, סקראצ' ובניית סטים.

המרכז ללימודי האולפן הביתי בחיפה והצפון LFO

משך הקורס 8 מפגשים של 3 שעות + שעתיים תרגול מעשי, עד 6 תלמידים בכיתה, השיעורים מתקיימים באווירה אינטימית בקבוצות קטנות, בחדר אקוסטי המצויד במיטב ציוד ה-DJ הקיים. ניתן לבצע תרגול מעבר לשעות הלימודים ללא תשלום נוסף.

MUZIK בית ספר גבוה ליצירת והפקת מוזיקה

שני מסלולי תעודה: קורס DJ יסוד ומסלול שני של DJ Producer מקצועי. קורס היסוד קיים כבר משנת 1997, כשבכל שנה ישנם 3 מחזורים. המסלול מתנהל לאורך שנה אקדמית (בפועל אורך כ- 8 חודשים, המורכבים משני סמסטרים וכולל 161 שעות לימוד, המרוכזות ביומיים בשבוע, בשעות הערב. שכר הלימוד במסלול הינו 7,980 ₪. חיילים משוחררים זכאים לשלם את שכר הלימוד באמצעות הפיקדון הצבאי.

המסלול המקצועי הוא מסלול מקיף, הכולל 565 שעות לימוד מודרכות, ניתן לבחור בין מסלולי לימוד: מסלול ערב הנפרס לאורך שנתיים, כלומר 6 סמסטרים (כולל שני סמסטרי קיץ) שני מפגשים בשבוע, כשכל מפגש הוא בין 3 ל-4 שעות אקדמיות. אופציה נוספת, מסלול משולב של לימודי יום וערב בשנת לימודים אחת מרוכזת, לאורך 3 סמסטרים. בוגרי המסלול המקצועי, שעברו את הקורס בהצלחה, זכאיים להצטרף ישירות לשנה ב' של המסלול לתואר בוגר Muzik בכפוף למספר השלמות. שכר הלימוד של קורס DJ Producer עומד על 13,900 ₪ לכל שנת לימוד.

בית הספר ל D.JS של אופיר בן יוסף

פועל משנת 1999. זהו בית הספר היחיד מסוגו בארץ בשל מסלולי הלימוד המגוונים שלו" מסלול ראשון הוא בית ספר "נייד"- אשר בונה את כיתות הלימוד בצורה מקצועית בכל מקום שבו תחפצו (מתנ"סים, מרכזי לימוד ועוד) ומנייד את כל הכלים הנדרשים לקורס DJ. המסלול השני הוא מסלול לימודים אישי על בסיס חונכות של מדריך צמוד לכל משתתף. הלימודים במסלול זה מתבצעים בבית הספר הממוקם בהרצלייה.

בית הספר מציע מגוון רחב של קורסים, החל מקורס DJ בסיסי וקצר של 5 שעות, קורס professional DJ בן 15 שעות, המקנה תעודה המוכרת על ידי האיגוד הישראלי לתקליטנים.

עלויות של קורס DJ:

עלות רוב הקורסים נעות בין 1,000 ₪ לבין 13,900 ₪ , המחיר נע בהתאם לאורך הקורס ולמסלול הנבחר. קורסי בסיס, קצרים יחסית, יהיו זולים יותר מאשר קורסים מתקדמים. נוסף לכך, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות של מוצרי סאונד והגברה כמו רמקולים, מגברים, מיקסרים, קומפקט ותוכנות מחשב. המכשור החדיש יכול להגיע לסכומים גבוהים.

תעודות והסמכות המתקבלות לאחר הקורס:

לימודי קורס DJ הם לימודי תעודה. במרבית הקורסים ניתנת תעודה מהמוסד בו הקורס הועבר.

בית הספר ל D.J'S של אופיר בן יוסף מעניק תעודת סיום המוכרת על ידי האיגוד הישראלי לתקליטנים. מכללת bpm מעניקה תעודת מפעיל TRAKTOR מוסמך מטעם קילומבו בשיתוף NATIVE. במרבית בתי הספר ניתן לשלם את שכר הלימוד באמצעות הפיקדון הצבאי.

Valig XHTML 1.0