קורסים בישראל
 
 

קורס עיסוי

 
 

קורס עיסוי מכשיר מעסים מקצועיים לעסוק בתחום זה. תכני הלימוד בקורס כוללים הכרת אנטומיית השלד והשרירים, טכניקות עיסוי שונות, היכרות עם שמני עיסוי ושחרור מפרקים. הקורס מיועד לכל מי שמתעניין בתחום ואינו דורש ידע קודם. קורס עיסוי טוב יקנה את כל הכלים הנדרשים למעסה מקצועי המבקש לטפל בלקוחות, בין אם בקליניקה פרטית ובין אם במכוני עיסוי וספא.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס עיסוי

מכללת רידמן

במגמת תרפיית העיסוי של בית הספר לתרפיות המגע במכללה מציעים מסלול דו- שנתי עם שנת התמחות. המגמה מציעה שלל קורסי עיסוי, הכוללים עיסוי שוודי הוליסטי, טכניקות עיסוי מתקדמות, עיסוי רקמות עמוקות, עיסוי תאילנדי בסיסי ורפואי ותרפיית ספורט. הלימודים, המתקיימים בקמפוסים ברחבי הארץ, שמים דגש על למידת הנשימה והיציבה הנכונה של המטפל ומקנים כלים לעבודה בעיסוי. המכללה מסייעת בהשמה מקצועית של בוגריה.

Medi Win ביה"ס לרפואה משלימה בווינגייט

בבית הספר לרפואה משלימה של מכללת ווינגייט ניתן למצוא מגוון נרחב של מסלולים ללימודי עיסוי. המסלולים כוללים עיסוי תאילנדי, עיסוי שבדי הוליסטי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי רפואי, עיסוי ספורטאים, שיאצו ורפלקסולוגיה. כמו כן, בית הספר מציע קורס עיסוי ייחודי ללמידת עיסוי לתינוקות ונשים הרות. הלימודים בקורסים נמשכים בין חודשיים לבין עשרה חודשים. בבית הספר קיים מרכז טיפולים הוליסטי לקהל הרחב ולחלק מבוגריו ניתנת ההזדמנות לעבוד בו ולרכוש ניסיון מקצועי.

מדיקה

המכללה לרפואה משלימה הממוקמת בכפר סבא מציעה מסלול דו-שנתי של לימודי עיסוי שוודי הוליסטי. תכני הלימוד במסלול הם מקיפים ומגוונים ומשלבים התמחות קלינית. כמו כן, המכללה מציעה קורסים קצרים יותר, הנמשכים בין חודש לחמישה חודשים והכוללים עיסוי באבנים חמות, רפלקסולוגיה, עיסוי שבדי ושיאצו.

תהילה אונורי קולג

המכללה הממוקמת בכפר סבא מציעה קורס עיסוי קלאסי רפואי, הנמשך בין שנה לשנתיים. כמו כן, המכללה מציעה מסלול מיוחד של לימודי "כירומסאז'", אשר מעבירים טכניקות עיסוי על פי התרפיה המנואלית. הלימודים מתקיימים במהלך סדרת סדנאות, הנמשכות שלושה ימים כל אחת, ומועברות על ידי מרצים מומחים מחו"ל.

מירב

בית הספר לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה, הממוקם בסניפים ברחבי הארץ, מציע שלל קורסים בתחום העיסוי, הכוללים לימודי עיסוי רפואי ושיאצו, הנמשכים כל אחד כשלוש שנים ולימודי עיסוי שוודי הוליסטי, הנמשכים כעשרה שבועות. כמו כן, בית הספר מציע קורס עיסוי מיוחד למטפלי ספא, המכשיר לעיסויים בטכניקות שונות, כגון עיסוי עם אבנים חמות ועיסוי ארבע ידיים, הנמשך כשנה.

תמורות

במרכז לקידום רפואה משולבת, הממוקם בסניפים בתל אביב ובחיפה, מציעים מספר מסלולים ללימודי עיסוי. המסלולים כוללים מסלול שיאצו, הנמשך על פני שישה שבועות, מסלול עיסוי בשמנים, הנמשך כעשרה שבועות ומסלול עיסוי אינטגרטיבי, המשלב בין טכניקות עיסוי סיני, שיאצו ועיסוי בשמנים, הנמשך כשלוש שנים. הלימודים במרכז מלווים בהתמחות קלינית.

מכללת מהות

המכללה לרפואה משלימה נמצאת בחסות מרכז ההשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן וממוקמת בתל אביב. המכללה מציעה במסגרת מגמת עיסוי שלל קורסים, הכוללים עיסוי שבדי הוליסטי, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי תאילנדי ועיסוי נשים בהריון ובתינוקות. כמו כן, קיימות מגמות שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי סיני. הלימודים נמשכים בין חודשיים לבין שבעה חודשים. במקביל ללימודי העיסוי נדרשים התלמידים ללמוד קורס רפואה מערבית ולעבור סטאז' קליני. המכללה מציעה סדנאות יומיות, המלמדות טכניקות עיסוי שונות וסדנת שיווק ייחודית למטפלים, אשר נועדה להקנות לתלמידיה את הכלים לשיפור יכולת השיווק העצמי.

הקריה האקדמית אונו

בית הספר ללימודי רפואה טבעית, השייך ליחידה ללימודי חוץ במכללה הממוקמת בקרית אונו, מציע מגוון מסלולים בתחום העיסוי. המסלולים כוללים לימודי עיסוי רקמות עמוק, המתפרסים על פני חצי שנה ולימודי עיסוי משולב, המתפרסים על פני כשנתיים ומכילים תכני לימוד מגוונים, כגון טכניקות עיסוי שבדי ועיסוי ספורטאים. בית הספר מציע מסלול תלת-שנתי בלימודי רפלקסולוגיה. כמו כן, מוצע קורס שיאצו. הלימודים מתקיימים במתכונות גמישות – בשעות הבוקר, בשעות הערב או בשילוב של השניים – בהתאם לבחירת התלמיד. הלימודים בכל המסלולים מלווים בסטאז' קליני מונחה.

לפרטים נוספים: לימודי רפואה משלימה

לימודי עיסוי בחו"ל

ישנם מוסדות רבים באירופה ובאמריקה המציעים לימודי עיסוי לדיפלומה. ביניהם ניתן למצוא את בית הספר Sutherland-Chen שבטורונטו ואת בית הספר GatewayWorkshops שבלונדון.

עלויות של קורס עיסוי

מאחר ולימודי העיסוי נעשים בארץ במכללות או במרכזי לימוד פרטיים, שכר הלימוד הוא גבוה יחסית. עלותם של מרבית הקורסים השנתיים עומדת על כ-15,000 – 10,000 ₪ לשנה. עלותם של הקורסים הקצרים יותר עומדת על כ- 3000 – 8000 ₪. עם זאת, חלק מקורסים הנלמדים ביחידות ללימודי חוץ במכללות השונות מזכים את הלומדים בהם בהחזר שכר לימוד באופן חלקי או בהנחה משמעותית במידה והם מבקשים להמשיך ללימודי תואר במוסדם. רוב המסלולים השנתיים מוכרים לצורך הפיקדון לחיילים משוחררים, בעוד הקורסים החודשיים אינם מוכרים לרוב.

תעודות והסמכות המתקבלות לאחר קורס עיסוי

כל המכללות ובתי הספר הפרטיים המציעים לימודי עיסוי מעניקים בתום הלימודים תעודת מטפל מוסמך. חלק מהתעודות הן אף תעודות הזוכות להכרה בינלאומית. חלק מהיחידות ללימודי חוץ אף מכירות בנקודות זכות שנצברו בעקבות הלימודים ומאפשרות לממשן בלימודים לקראת תואר במכללה.

מידע נוסף:

קורס קואצ'ינג

Valig XHTML 1.0