קורסים בישראל
 
 

קורס גלישה על סאפ

 
 

סאפ הוא גלשן חתירה בעמידה, שמו מאנגלית (Stand Up Paddleboard (SUP.  זהו ספורט ימי שמקורו בגלישת גלים, ובו עומדים על גלשן וחותרים באמצעות משוט. סאפ טיפוסי דומה לגלשן גלים, אבל אורכו, רוחבו ונפחו גדולים יותר ולכן מתאפשרת עמידה יציבה יחסית. סאפ משמש גם לגלישת גלים ותחרויות חתירה למרחק. 

קורס סאפ הוא הזדמנות מדהימה להתנסות וללמוד את ענף הספורט המדליק שתופס תאוצה. סאפ הוא למעשה גלשן חתירה, הגלישה היא בעמידה תוך חתירה עם משוט. כך שאם אתם אוהבים את הים ופחות מתאים לכם גלישה על גלשן, יכול להיות שזה הספורט המתאים לכם. האימון הזה מתאים לנשים וגברים בכל הגילאים והוא עובד על יציבות וסיבולת לב ריאה, חיזוק וחיטוב, לכן נחשב מעולה מבחינה גופנית.

האימון על הסאפ מהווה בסיס נהדר לגלישת גלים וסאפ גלים שכן הוא מאפשר לתפוס בקלות גלים קטנים.

הייתרונות בגלישת סאפ

לספורט המדליק הנקרא גלישה על סאפ יש מספר ייתרונות שגרמו לו לצבור תאוצה. קודם כל, יחסית קל לכל אדם, בכל גיל, גם לא בעל כושר גופני ברמה הגבוהה ביותר, לעלות על הסאפ ולהתחיל לחתור. בנוסף, להבדיל מגלשן גלים, בסאפ ניתן לחתור בים ללא גלים כלל וכן באגמים ונהרות, וכך ליהנות מפעילות גופנית בחיק הטבע. למי שכן רוצה לתפוס גלים, הגודל של גלשני הסאפ והשימוש במשוט מאפשרים לתפוס גלים קטנים, אשר לא מאפשרים גלישה בגלשני גלים סטנדרטיים. הדבר מאפשר הרבה יותר ימים שנוחים לגלישה, בניגוד לגלישת גלים. 

מה לומדים בקורס סאפ?

הקורס הוא למעשה טעימה מעולם הגלישה במים, והוא נותן בסיס לגלישה על סאפ. בקורס לומדים על חלקי הגלשן, תוך הסבר על חוקי בטיחות בים ומעט תיאוריה. כמו כן לומדים מעשית על עמידה נכונה על הסאפ, יציבה נכונה, חתירה נכונה וחתירה למרחקים.  

ישנו גם קורס גלישת גלים על סאפ המיועד למי שכבר יודע לחתור על סאפ ורוצה להתקדם הלאה ולאתגר את עצמו. 

כמה זמן נמשך קורס סאפ?

קורס סאפ אורך בין 3 - 4 שעות כתלות במקום המציע אותו. ניתן לחלק את הקורס לשניים עד ארבעה מפגשים. מי שרוצה חוויה חד פעמית יכול ללכת גם לשיעור יחיד פרטי או זוגי. 

כמה עולה קורס סאפ?

בד"כ מפגש אחד של גלישה על סאפ יעלה כ- 250 ש"ח לשעה. ניתן לרכוש חבילות של אימונים ואז המחיר פר שעה יורד. למשל 4 שיעורים ב-900 ש"ח. 

האם יש הגבלת גיל ללימודים גלישה על סאפ?

הגלישה על סאפ מתאימה לכל אחד ובכל גיל! אפשר להתחיל אפילו בגיל 4 וכמובן שאין הגבלת גיל כלפי מעלה, להפך, הדבר משפר את היציבה ומאפשר אימון אירובי ולכן מתאים מאד גם למבוגרים. 

Valig XHTML 1.0