קורסים בישראל
 
 

קורס סוכני נסיעות

 
 

קורס סוכני נסיעות הוא קורס בו נלמד התחום העשיר והמרתק של ארגון וניהול תיירות. בכוחו של סוכן נסיעות מוצלח לגרום לקהל לקוחותיו ליהנות מחופשות מהנות ומוצלחות. סוכן נסיעות זוכה לעסוק במקצוע מעניין, מעשיר ומתגמל, שמעניק סיפוק והנאה לו וללקוחותיו ונדרש להיכרות מעמיקה עם תחום התיירות בארץ ובעולם על כל היבטיו.

סוכן הנסיעות אחראי לקשר את לקוחותיו עם שירותי תיירות המתאימים להם ומהווה גורם אשר יוכל לסייע להם בעת כל תקלה או בעיה לפני החופשה או במהלכה ובמהלך נסיעתם. קורס סוכני נסיעות טוב מכשיר את הלומדים בו לספק ולדאוג לכל שירותי התיירות של לקוחותיהם העתידיים במסגרת חברות תיירות, השכרת רכב, תעופה, מלונאות ועוד. מרבית הקורסים להכשרת סוכני נסיעות אינם דורשים ידע מוקדם, מלבד תודעת שירות גבוהה, עצמאות, יצירתיות ונכונות ללמוד ולהשתלב בתחום מרתק זה. ניתן למצוא מכללות ובתי ספר רבים אשר מכשירות את בוגריהם לעבור את מבחני ההסמכה לסוכני נסיעות של משרד התיירות. במסגרת הקורס, בין היתר, נעשית היכרות עם יעדי תיירות בארץ ובעולם, נלמדים עקרונות של תכנון וארגון מסלולי טיול, הוצאת קבוצות לחו"ל וכן מועברת הכשרה בתוכנות המשמשות את העוסקים בתחום התיירות. אורך קורס ממוצע להכשרת סוכני נסיעות הינו כשנה.

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס סוכני נסיעות

בית הספר לתיירות בניהול אוניברסיטת חיפה - בית ספר ארצי הפועל התחום מזה כמעט 50 שנה. במהלך עשר השנים האחרונות פועל בית הספר תחת חסותה של אוניברסיטת חיפה ומפעיל מספר סניפים ברחבי הארץ. הלימודים בקורסים של בית הספר מקנים נקודות זכות אקדמאיות לקראת תואר ראשון באוניברסיטת חיפה. תוכניות הלימודים של בית הספר מבוססות על מחקרים, עדכונים מקצועיים והמגמות האחרונות בתחום תיירות הפנים והחוץ בישראל.

דיפלומה

קורס הניתן תחת בית הספר להכשרות מקצועיות של האוניברסיטה הפתוחה. הקורס מוצע לתלמידים אשר מבקשים לעבוד כסוכני נסיעות וכן לבעלי מקצוע בתחום המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם, כגון מלווי קבוצות ומורי דרך. היקף הקורס הוא כ-430 שעות אקדמיות והוא מקנה 12 נקודות זכות לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה. הקורס מוכר לצרכי פיקדון לחיילים משוחררים.

מכללת רמת גן

קורס המקיף תחומים רבים בעולם התיירות ומכשיר את בוגריו לפעול כסוכני נסיעות מורשים וכמפעילי סוכנויות נסיעות עצמאיות. הקורס, אשר היקפו הוא כ-450 שעות לימוד, ניתן בשתי מתכונות: מתכונת לימודי ערב הנמשכים כאחד עשר חודשים ומתכונת של לימודי בוקר הנמשכים כשבעה חודשים. גם הלימודים בקורס זה מקנים ללומדים בו נקודות זכות לקראת תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה.

המרכז החרדי להכשרה מקצועית

תחום התיירות והנסיעות החל לצבור תאוצה בשנים האחרונות גם בקרב הציבור הדתי והחרדי. מרכז זה מכשיר את הלומדים בו לשמש כסוכני נסיעות במגזר החרדי. הקורסים ניתנים בהתאם לצרכים המיוחדים של המגזר החרדי (קורסים נפרדים לגברים ונשים, דגשים מיוחדים על אופייה של התיירות החרדית ועוד). המרכז מפעיל שלוחות בכמה מריכוזי המגורים של הציבור החרדי ברחבי הארץ: ירושלים, בני-ברק, אשדוד וקריית ספר.

מכללת נצרת עילית

המכללה הצפונית הנמצאת בנצרת עילית מפעילה קורס סוכני נסיעות בהיקף של 478 שעות לימוד, הנפרסות על פני 10 חודשים, בלימודים המתקיימים בתדירות של פעמיים בשבוע. נושאי הלימודים בקורס מקיפים היבטים עיוניים ומעשיים בנושאי תיירות פנים וחוץ וניהול סוכנות נסיעות.

לימודים בחו"ל

לימודים להסמכה ועבודה כסוכן נסיעות בחו"ל יאפשרו לכם ליהנות מהיכרות עם תחום התיירות מנקודת מבט שונה. בנוסף, תוכלו ליהנות מהיותכם ישראלים בשיווק חבילות תיירות בישראל על בסיס היכרות קרובה. קורס סוכני נסיעות בחו"ל יאפשר לכם לעבוד כסוכני נסיעות באינטרנט, כעבודה מהבית בישראל, בעוד אתם מרוויחים את משכורתכם בדולר או יורו. קורס בסיסי לסוכני נסיעות בארצות הברית עולה כ-1000$ ויכול להגיע עד ל-5000$.

עלויות של קורס סוכני נסיעות

עלות ממוצעת של קורס סוכני נסיעות ממוצע נע בין 5000 ל- 12,000 ₪, בהתאם להיקף הלימודים ולהכשרות הניתנות בו. לעיתים ההסמכות הנוספות הניתנות בקורס כרוכות בתשלום נוסף. כדאי לברר אם מחיר הקורס כולל את כל הפעילויות הכרוכות בו, כגון סיורים לימודיים ועוד. חלק ניכר מהקורסים מוכרים לצרכי פיקדון לחיילים משוחררים וכן על ידי קרנות פרישה והשתלמות של ארגונים רבים.

תעודות והסמכות הניתנים בסיום קורס סוכני נסיעות

מרבית קורסי סוכני הנסיעות מסמיכים את בוגריהם לעמוד במבחני ההסמכה של איחוד סוכני הנסיעות בישראל, בנוסף לתעודת ההסמכה של בית הספר. בנוסף, קורסים רבים מכשירים את תלמידיהם להסמכות רבות: תעודות של חברות תיירות (תעודת 'אל-על' לדוגמה), תעודות הסמכה להפעלת תוכנות שונות (תוכנות כרטוס 'סייבר', 'גלבוע' ועוד) וכן הסמכות בינלאומיות.

שיתופי פעולה: אתר Flights2eilat.co.il משווק כרטיסי טיסות לאילת ודילים למלונות באילת.

Valig XHTML 1.0