קורסים בישראל
 
 

קורס נהיגת מירוצים

 
 

קורס נהיגת מרוצים חווית ראלי הוא חוויית המירוצים האולטימטיבית, חוויה המיועד לכל חולי ההגה, שאוהבים אתגר וריגוש, נהיגה בכלל וספורט מוטורי בפרט. להרגיש את העוצמה והיכולות של מכונית ספורט מקצועית בשטח הפתוח ואת האדרנלין זורם בכל הגוף. יש להצטייד ברישיון נהיגה בתוקף.

המדריכים בחווית ראלי בעלי תעודות מדריך נהיגה

מוסדות בהם ניתן ללמוד קורס נהיגת מרוצים חווית ראלי

הקורס אורך כשעתיים, בקבוצה קטנה. הנהיגה מתבצעת על רכב סובארו אימפרזה GT טורבו ראלי 4X4 , בעל 250 כוחות סוס (או על רכב חלופי מדגם פז'ו 205 ראלי, במקרה שהאימפרזה בטיפול) .

תוכנית הלימוד כוללת הסבר תיאורטי על עולם נהיגת המירוצים, כולל מושגי יסוד, תירגולי בלימות והאצה במכונית הספורט, נהיגה במסלול מפותל בדרך כורכר עם מדריך צמוד והצטרפות לנהיגת הדגמה של מדריך. מחירו של קורס זה 699 ₪.

מסלולים מקבוצת ראם שמואל

חברת מסלולים הוקמה על ידי ראם סמואל, נהג מרוצי מכוניות בארץ ובאירופה, אלוף צרפת במרוצי ראלי בשנת 1997 ו- 1994 ובעל נסיון רב כמאמן בבתי ספר לנהיגה, הטובים בעולם, מבית Porsche Peugeot, ו-BMW. מדריכי הנהיגה של מסלולים עוברים הכשרה קפדנית מתמחים בנהיגה מתקדמת. החברה מציעה שני סוגי קורסים. האחת, כוללת הדרכות של נהיגה בטוחה ומתקדמת והשנייה, הדרכות נהיגה ספורטיבית ונהיגת מירוצים. משך קורס בסיסי של נהיגת מרוצים חווית ראלי הוא שעתיים ומתקיים בקבוצות של 3 משתתפים (בכל רכב עד 3 משתתפים).

אקדמיה לנהיגת מירוצים

האקדמיה לנהיגת מרוצים היא יוזמה של העמותה לספורט מוטורי בארץ ("מועדון מרוצי ישראל") ושל מועדון "אלטרנתיבי - יוצרים תרבות נהיגה". האקדמיה מציעה מגוון רחב של קורסים לנהיגת מירוצים, העומדים בדרישות של ההתאחדות הבינלאומית לכלי רכב, ה- FIA.

קורס מירוצים יכול לעלות בין 650 ₪ לקורס הבסיסי ביותר, האורך מספר שעות וכולל מפגש אחד, ועד לקורס המתקדם ביותר, העולה 2750 ₪.

תעודות והסמכות המתקבלות בסיום הקורס

בסיום קורס נהיגת מירוצים - חווית ראלי תוענק תעודת השתתפות בחווית נהיגת ראלי מטעם המוסד למזכרת.

עלויות של קורס נהיגת מירוצים - חווית ראלי

מחירי הקורס מתחילים מ- 650 ₪ וכוללים ביטוח אישי לכל משתתף, לצורך הפעילות. ניתן למצוא חבילות קורס נהיגת מירוצים נוספות, מקצועיות יותר ובהתאמה גם יקרות יותר.

Valig XHTML 1.0