קורסים בישראל
 
 

קורס וורדפרס

 
 

את מערכת וורדפרס מכיר כל אדם שלמד או התמחה בתחום בניית האתרים כאחת הפלטפורמות הידועות והמוצלחות ביותר כיום לבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט. וורדפרס מאפשרת בניית אתרים מקצועיים ברמה גבוהה על פי תבניות מוכנות, בתוספת מגוון פונקציות המאפשרות הרחבה, עיצוב ושינוי של התבניות הקיימות. את שמה קנתה לה וורדפרס בעקבות היותה מערכת פתוחה, קלה לתפעול, שאינה דורשת ידע מוקדם בתכנות. לפני מספר שנים, בעקבות הוצאת תוסף אלמנטור אשר שידרג את אפשרויות העיצוב של המערכת אף יותר, עלתה הפופולריות שלה אף יותר וכיום היא מהווה את הבסיס לאחוז גדול מאוד מאתרי האינטרנט בהם כולנו מבקרים.

על אף קלות התפעול שלה, נדרשת מיומנות ובקיאות לשם ניצול מקסימלי של מירב האפשרויות שהיא מעניקה. לשם כך מומלץ לקחת קורס וורדפרס, המתאים למגוון רחב של אנשים: מעצבי אתרים שמעוניינים ללמוד עבודה על תבניות מוכנות, אנשי שיווק או בעלי עסק שמעוניינים לעשות זאת בעצמם ולחסוך הוצאות נכבדות של עלות בניית אתר.

מבט חטוף במודעות דרושים להייטק יראה כי ידע בעבודה עם וורדפרס הוא חיוני עבור מגוון רב של תפקידים, אשר יהווה תוספת חיונית לארגז הכלים של אנשי הייטק רבים. גם מבחינת שכר, משתלם מאוד להתמקצע בתחום ולעבור קורס וורדפרס מקצועי, לאחריו ניתן להשתלב בחברות שונות לבניית אתרים או לעבוד בתור עצמאי.

מהו קורס וורדפרס איכותי

קורס וורדפרס מוצע למעוניינים בדרכים שונות – כקורס פיזי במכללות שונות, כקורס אונליין מטעם חברות, מכללות או פרילנסרים בעלי וותק בתחום, ואף בתהליך אישי של אחד על אחד, המותאם לקצב של התלמיד ולמטרה הספציפית לשמה הוא מעוניין ללמוד את התחום.

קורס וורדפרס איכותי יהיה קורס ממנו תצאו עם התוצאה המבוקשת המדויקת עבורכם – אם רציתם לעבור קורס וורדפרס כדי להקים אתר משלכם, קורס איכותי יקנה לכם את כל הכים לבניית האתר וכן לתיחזוקו ולביצוע שינויים נדרשים בהמשך. אם אתם מעוניינים לעבוד בתחום ולבנות אתרים למחייתכם תוך שימוש בפלטפורמת הוורדפרס – תזדקקו כבר להכשרה רחבה ומקיפה יותר שתאפשר לכם לענות על כל בקשה עתידית של לקוח, החל מיצירת תבנית PHP חדשה, דרך פתרון באגים לא צפויים ועד להתאמה אישית של האתר מא' ועד ת'.

עלות ממוצעת של קורס וורדפרס בסיסי באחת המכללות היא כ-2,500 ₪, כאשר אם מדובר בקורס בניית אתרים מורחב יותר, הנוגע בנושאים נוספים ונמשך זמן יותר, המחיר יהיה כמובן גבוה יותר. יש לציין כי בתחום לימודי הוורדפרס קיים היצע אדיר של קורסים אונליין, אשר לרוב יעלו רק כמה מאות שקלים וחלקם אפילו מוצעים בחינם.

מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד קורס וורדפרס

  • המכללה לניו מדיה: נמצאת בת"א, מציעה קורס וורדפרס של 54 שעות אקדמיות על פני 10 מפגשים. דרישות הקבלה לקורס הן ידע בסיסי בעבודה על מחשב ובאינטרנט, היכרות עם עבודה ברשתות חברתיות ואנגלית טובה.
  • מכללת ג'ון ברייס: המכללה מציעה קורס וורדפרס בהתאמה אישית, המיועד לקבוצות ואידיאלי לארגונים המבקשים להעשיר את יכולות העובדים. הקורס מורכב מ-5 מפגשים בני 40 שעות אקדמיות בסך הכל, בהן תלמד הקבוצה בנייה וניהול של אתרים באמצעות HTML, עיצוב באמצעות CSS ועבודה עם וורדפרס. סניפי המכללה נמצאים בתל אביב, ירושלים וחיפה.
  • מכללת השרון כפר סבא: המכללה מציעה קורס בן 12 מפגשים של 48 שעות אקדמיות בסך הכל, המתאים לבעלי ידע בסיסי בתפעול מחשב ובשימוש באינטרנט ושליטה בסיסית באנגלית. הקבלה מותנית בראיון אישי. לאחר סיון הקורס ניתן להשתלב בעבודה בשכר בפרויקט של המכללה – "החממה לשיווק דיגיטלי".
  • HackerU: חברה להכשרת והשמת עובדי הייטק, מציעה קורס מקיף לבניית אתרים, Full Stack Development, שאינו מתרכז בוורדפרס בלבד אלא גם בנושאים רלוונטיים נוספים לתחום בניית האתרים כגון Javascript, Node.js ועוד. הקורס מועבר במסגרת לימודי בוקר או ערב, מוכר לפיקדון חיילים משוחררים ומתאים הן לחסרי ניסיון בתחום והן לבעלי ניסיון קודם. את הקורס ניתן ללמוד באחד מסניפי החברה ברמת גן, חיפה, ירושלים ובאר שבע, כאשר יש ראשית לעבור שלב מיון בן 20 שעות לימוד אקדמיות, ורק לאחריו ניתן להמשיך לקורס עצמו, הכולל 600 שעות לימוד אקדמיות ועוד 100 שעות של פרויקט מעשי.
  • מכללת תפנית: המכללה, המחזיקה בשני סניפים, אחד בחולון והשני בראשון לציון, מציעה קורס וורדפרס בן 48 שעות אקדמיות במסלולי בוקר או ערב.
  • תילתן – המכללה לעיצוב ולתקשורת חזותית: כחלק מהמסלול התלת שנתי לעיצוב, או כחלק מלימודי התעודה במכללה, קיימת במכללה חטיבה ללימודי מולטימדיה, עיצוב אתרים וחוויית משתמש. הלימודים במסגרת זו יתחילו מבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט מבוססי HTML, ובהמשך תילמד גם מערכת וורדפרס. קבלה ללימודים מותנית במבחן התאמה וראיון אישי.

לימודי וורדפרס בחו"ל

ברוב המקרים, סטודנטים המעוניינים לקחת קורס וורדפרס בחו"ל יעשו זאת במסגרת לימודים נרחבים יותר בתחום העיצוב הגרפי, בניית האתרים, מולטימדיה ותקשורת חזותית. ישנם מוסדות לימוד מובילים בחו"ל (איטליה, אנגליה, ספרד, ארה"ב ועוד) בהם ניתן, בכפוף לתנאי הקבלה, ללמוד נושאים אלו. הדבר יתאים, כמובן, למי שמעוניינים להפוך את תחום בניית האתרים למקצוע ולהתמחות בו.

קורס וורדפרס אונליין

בניגוד לתחומי לימוד אחרים, קורס וורדפרס זמין יותר למעוניינים ללמוד אונליין מאשר לסטודנטים המעוניינים להגיע למוסדות הלימוד ולעבור קורס 'בצורה הקלאסית, במסגרת כיתה. אם זוהי שיטת הלימוד הרצויה גם מבחינתכם, תוכלו למצוא מגוון עשיר של הצעות ברשת. קורס וורדפרס אונליין יכלול סדרת שיעורים מצולמים מראש, בהם תוכלו לצפות שוב ושוב בזמנכם הפנוי ועל פי הקצב שלכם. כדאי לרכוש קורס אונליין הכולל גם אפשרות ליצור קשר עם יוצר השיעורים, על מנת לקבל מענה לשאלותיכם. ישנם גם קורסים חינמיים, מומלץ לברר מי המפרסם שלהם ועד כמה הם אכן איכותיים. קורסים לדוגמא:

  • WP guide - קורס בניית אתרים: קורס מקיף לשימוש בוורדפרס ואלמנטור, גישה חופשית לתכנים ללא הגבלת זמן ותמיכה אישית דרך המייל.
  • אסכולי – קורס וורדפרס: פורטל הקורסים המקצועיים אסכולי מציע קורס וורדפרס ממוקד בן 3 וחצי שעות, המחולק לסרטוני הרצאה קצרים ולקבצי תרגול מונחים. צפייה בתכני הקורס מותנית ברכישת מנוי לבחירתכם למשך חודש, 3 חודשים, חצי שנה או שנה.
  • וואלה! סקול – קורס וורדפרס אונליין למתחילים: האתר מציע 4 שיעורים חינמיים וגישה ל-66 שיעורים נוספים בתשלום חודשי המאפשר צפייה ללא הגבלה.
  • WOS האקדמיה ללימודי וורדפרס: באתר זה תמצאו קורס וורדפרס חינמי לחלוטין, בן 42 שיעורים בסך כולל של כ-3 שעות. עם תכני הקורס תקבלו גם שרת וסאב דומיין חינמיים להתקנת המערכת ולתרגול.

קורס וורדפרס אחד על אחד

דרך נוספת לעבור קורס וורדפרס היא שיעורים אחד על אחד – אתם והמורה. בחלק מהמקרים יהיה מדובר ממש על שיעור פרטי במשרדו של המורה, אך ברוב הגדול של המקרים השיעור יתקיים אונליין באמצעות סקייפ ו/או תוכנות לשיתוף מסכים. שיעור אחד על אחד מתאים למי שאין לו יכולת להתחייב לקורס במכללה, ולא את המשמעת העצמית לשבת וללמוד לבד סדרה של שיעורים מצולמים, או לכל מי שזקוק להנחייה יותר צמודה.

תעודות והסמכה

קורס וורדפרס אינו מעניק הסמכה לעסוק בתחום אלא רק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים שהעביר את הקורס, בין אם מדובר בקורס פיזי, אונליין או אחד על אחד. עם זאת, חשוב לוודא כי הקורס כולל השלמה מעשית של בניית אתר על בסיס מערכת וורדפרס, אשר יהווה את תיק העבודות הראשוני שלכם.

[!left_250x250]

Valig XHTML 1.0